Поставеният под номер 4 в основната схема Давид Ферер записа победа на старта на "Уимбълдън". Испанецът надигра с 6:1, 4:6, 7:5, 6:2 Мартин Алунд (Аржентина). В следващата фаза Ферер ще се изправи срещу сънародника си Роберто Баутиста Агут, който елиминира в три сета Теймураз Габашвили (Русия) - 6:3, 6:4, 7:6(3). Ферер имаше проблеми с контузия по време на целия мач. Първият по-сериозен инцидент стана в средата на втория сет при 4:3 за 101-вия в света Алунд. Ферер не поиска намесата на терапевт и загуби частта с 4:6. Болките в десния крак обаче не попречиха на свтеовния номер 4 да спечели третия сет. В четвъртата част, която продължи само 24 минути, Ферер реализира два пробива. В петия гейм обаче испанецът отново се подхлъзна на основната линия и този път пострада левият му глезен. Това не промени развоя на мача и той стигна до успеха след 2 часа и 9 минути игра на централния корт.