ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

"Левски" се издъни срещу австрийския слабак Матерсбург - 1:1. Единственото попадение за "сините" вкара Базил Де Карвальо в 30-ата минута. В 69-ата Михаел Морц изравни за австрийците, които от новия сезон ще играят във втора дивизия, след като изпаднаха от елита, завършвайки на последното 10-о място. Попадението в мрежата на българите получи 18-годишният вратар Александър Любенов, който пази през втората част, докато преди почивката под рамката бе Пламен Илиев.

Както е известно, в първата си контрола за лятото "сините" постигнаха минимална победа с 1:0 срещу третодивизионния бразилски Арапонгас, а следващият мач на селекцията на Николай Митов е в четвъртък - срещу Металург (Донецк) от 19:00 часа.

За днешния двубой наставникът на "Левски" извърши шест промени в титулярния си състав в сравнение срещата с бразилците. От първата минута срещу Матерсбург започнаха Пламен Илиев, Даниел Димов, Нуно Пинто, Станислав Ангелов, Стефан Велев и Базил Де Карвальо.

Най-новото попълнение Цветан Генков и днес не дебютира, тъй като все още не е напълно възстановен.

"Левски" започна в следния състав - Пламен Илиев на вратата, Даниел Димов и Димитър Везалов в центъра на защитата, а Христо Попадийн отдясно и Нуно Пинто отляво бяха крайните бранители. Станислав Ангелов и Стефан Велев започнаха като опорни халфове, а зад нападателя бе Владимир Гаджев. Рамон Лопес действа като дясно крило, Гари Родригес като ляво, на върха на атаката - Базил Де Карвальо.

В 7-ата минута Рамон Лопес бе изведен отлично отдясно, но не успя да центрира към непокрития Де Карвальо. В 11-ата Бюргер стреля силно в стената от фаул. Топката удари лошо Де Карвальо, който падна на тревата, но в крайна сметка продължи без проблеми да играе. В 18-ата Гари Родригес бе фаулиран близо до наказателното поле на Матерсбург. Холандецът центрира остро по тревата към Базил Де Карвальо, който пропусна да вкара от близо, след като топката мина в страни от вратата на Боренич.

В 21-ата дейният Гари Родригес отправи силен удар, топката се отби в защитник излезе в корнер. "Сините" разиграха късо и стигнаха до нов ъглов удар. След него "Левски" разигра чудесно, след което Стефан Велев стреля силно, а вратарят спаси майсторски. Топката стигна до Родригес, който също не успя да преодолее Боренич, направил двойно спасяване.

В 29-ата минута Гари Родригес получи топката в наказателното поле на Матерсбург, не са полакоми и пусна към Де Карвальо, който пропусна, след което топката бе избита в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Родригес си спря майсторски кълбото, пусна остро към Де Карвальо, който този път не пропусна да се разпише, давайки преднина на "Левски" - 1:0.

Резултатът остана непроменен до почивката, а в началото на втората част Николай Митов направи общо седем смени. На терена от игралите през първото полувреме останаха само Димитър Везалов, Стефан Велев, Владимир Гаджев и Гари Родригес. Появиха се 18-годишният вратар Александър Любенов, Дъстли Мулдер, Пламен Димов, Орлин Старокин, Жоао Силва, Илиян Йорданов и новото попълнение Кевин Бру.

По-късно Везалов, Гаджев, Родригес и Велев също излязоха от игра, а на терена влязоха младоците Тодор Чаворски, Радослав Цонев, Деян Иванов и Галин Ташев.

В 54-ата минута Кевин Бру центрира от корнер, Жоао Силва засече слабо с глава, след това португалецът се опита отново да стигне до топката, но не я уцели добре. В следващата минута след атака за Матерсбург отдясно, топката бе центрирана в наказателното поле, където Любенов изпревари Бюргер и я улови. Три минути по-късно „сините” изпълниха фаул фронтално срещу вратата на съперника, Илиян Йорданов стреля, топката се отби в стената, но вратарят внимаваше и спаси.

В 65-ата Бру стреля силно от фаул, вратарят с мъка изби топката, която летеше към долния десен ъгъл. Четири минути по-късно Матерсбург изравни след гол на Михаел Морц, който се разписа след грешка в отбраната на "Левски" – 1:1.

В 75-ата след центриране от корнер, Мулдер засече с глава, но вратарят спаси, а Илиян Йорданов не успя да направи добавка. След две минути Кевин Бру центрира от корнер, но Пламен Димов пропусна от два метра да отбележи. В 83-ата минута добър пробив на Мюлдер завърши с грубо нарушение на футболист от австрийския тим. След изпълнението на фаула Старокин стреля от дистанция, но вратарят хвана мократа топка. В 87-ата австрийците проведоха опасна контраатака, но Александър Любенов се намеси страхотно, като изпревари нападател на съперника.

В следващата атака Клемент стреля от малък ъгъл, но Любенов спаси. Минута преди края попадение на Тодор Чаворски не бе зачетено заради засада след пас на Силва и срещата приключи без победител - 1:1.

"Сините" имат още две контроли до края на лагера си в Австрия - срещу Металург (Донецк) в четвъртък и срещу Амкар (Перм) на 29 юни.