Берое победи с 4:1 новака в "А" група Любимец в първата си контрола от лятната подготовка. С 2 гола за носителя на Купата на България се отчете Амир Саюд - в 34-ата и 39-ата минути, а по веднъж точни бяха Георги Андонов в 62-ата и Венцислав Христов в 89-ата минута от дузпа. За Любимец се разписа Венцислав Йорданов в 55-ата.

Треньорът на Берое Петър Хубчев заложи през първото полувреме на разделилия се с ЦСКА Благой Макенджиев на вратата. Пламен Крумов заигра като десен бек, а Веселин Пенев вляво. Централни бранители бяха Борислав Стойчев и Веселин Пенев. Като опорни халфове заиграха Елиаш и дошлият на проби Меди. Амир Саюд бе офанзивен полузащитник. Дончо Атанасов игра като дясно крило, а Давид Каядо – като ляво. Емил Ангелов бе на върха на атаката.

Предвид началния етап на подготовката двата отбора не показаха кой знае какви футболни достойнства през първите 30-ина минути на мача. Антон Огнянов центрира в 10-ата минута за Георги Чакъров, който с глава прати топката високо над вратата в аут.

В 11-ата Елиаш изведе добре Пламен Крумов, но вратарят Диян Вълков излезе и улови преди бекът на Берое да успее да засече. Последваха минути с повече разиграване и без сериозни голови опасности, за да се стигне до 34-ата минута, когато Дончо Атанасов получи пас от Елиаш по дясното крило, навлезе навътре и стреля от около 25 метра. Вратарят успя да парира. Топката попадна в играч на Берое, който пусна леко вдясно за Амир Саюд на границата на наказателното поле фронтално на вратата, стреля плътно от там и се разписа за 1:0.

В 39-ата отново Саюд вкара и удвои преднината на Берое. След хубаво разиграване пред наказателното поле Веселин Пенев изведе отлично алжирецът в пеналта. Саюд финтира трима защитници и се разписа в долния десен ъгъл на пазената от Рашков врата.

В 43-ата минута Антон Огнянов стреля от около 30 метра леко вляво по атаката на гостите. Макенджиев обаче успя да избие добре.

Втората част започна с изцяло обновен състав за Берое. На вратата застана Иван Караджов, а пред него вдясно действаше Здравко Илиев, а вляво Георги Динков. Като централни защитници играха Иво Иванов и Владимир Зафиров. Опорни халфове бяха Мартин Райнов и Атанас Зехиров. Като ляво крило бе Иван Горанов, а вдясно Георги Андонов. Джери Ситое застана зад изнесения напред нападател Венцислав Христов.

В 55-ата Венцислав Йорданов навлезе от дясно след пас на Майкъл Тевия, финтира Владимир Зафиров и се разписа за 2:1.

Георги Андонов направи резултата 3:1 в 62-ата минута с изстрел от около 20 метра. В 67-ата минута Атанас Зехиров стреля добре от около 30 метра, но Николай Младенов успя да избие в корнер. В 74-ата отново той отправи удар от над 20 метра, но бе неточен.

Минута по-късно Венцислав Христов подаде на Иван Горанов, който стреля от малък ъгъл, но не намери целта.

В 88-ата Педро Еуженио бе повален в наказателното поле на съперника и съдията Христо Христов отсъди дузпа за домакините. Венцислав Христов се разписа от бялата точка за крайното 4:1.

Утре Берое заминава на лагер в Смолян, където в неделя ще мери сили с Пирин (Гоце Делчев).

БЕРОЕ - ЛЮБИМЕЦ 4:1
1:0 Амир Саюд (34), 2:0 Амир Саюд (39), 2:1 Венцислав Йорданов (55), 3:1 Георги Андонов (62), 4:1 Венцислав Христов (89-дузпа)

Берое (първо полувреме): 1.Благой Макенджиев, 17.Пламен Крумов, 14.Игнат Дишлиев, 5.Борислав Стойчев, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш, 8.Меди, 11.Дончо Атанасов, 71.Амир Саюд, 88.Давид Каядо, 80.Емил Ангелов

Берое (второ полувреме):
73.Иван Караджов, 2.Здравко Илиев, 6.Иво Иванов, 3.Владимир Зафиров, 15.Георги Динков, 19.Мартин Райнов, 18.Атанас Зехиров, 7.Георги Андонов, 70.Джери Ситое (80–77.Педро Еуженио), 9.Иван Горанов, 10.Венцислав Христов