Таити записа поредна тежка загуба на Купата на Конфедерациите, след като в мач от Група “В” на турнира отстъпи с 0:8 на Уругвай. Абел Ернандес вкара 4 гола за успеха. Победата означава, че “селесте” завършва на второ място в групата и на полуфиналите ще играе срещу домакина Бразилия в южноамерикански сблъсък.

Носителят на Копа Америка за 2011 г. се нуждаеше само от 76 секунди, за да открие резултата, когато Ернандес засече с глава центриране на Николас Лодейро от Корнер. 22 минути по-късно той надбяга защитата, за да преодолее вратаря Жилбер Мериел и да се разпише за втори път.

Три минути след това и Диего Перес беше точен. Той вкара при добавката на собствения си удар с глава, при който топката се отби от гредата. В добавеното време на първата част Ернандес отново вкара гол, когато избяга от опит за изкуствена засада.

Четири минути след почивката “селесте” получи право да изпълни дузпа, но Мериел спаси удара на Андрес Скоти, който само две минути след това получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

В 59-ата минута двата тима се изравниха по-численост, след като и Техейварий Лудивион беше отстранен от игра. Уругвай увеличи аванса си в 61-ата минута, след като Николас Бодейро засече центриране на Валтер Гаргано.

Ернандес вкара четвъртия си гол в мача в 67-ата минута, когато точни изпълни отсъдената дузпа. Резервата Луис Суарес довърши таитяните с две попадения в последните 10 минути на мача.

Уругвай – Таити 8:0
 1:0 Абел Ернандес (2), 2:0 Абел Ернандес (24), 3:0 Диего Перес (27), 4:0 Абел Ернандес (45+1), 5:0 Николас Лодейро (61), 6:0 Абел Ернандес (67-дузпа), 7:0 Луис Суарес (82), 8:0 Луис Суарес (90)

Уругвай: Мартин Силва, Себастиан Коатес, Валтер Гаргано, Алваро Перейра, Себастиан Егурен, Абел Ернандес, Матиас Агирегарай, Николас Лодейро, Диего Перес, Гастон Рамирес (69-Луис Суарес), Андрес Скоти

Таити: Жилбер Мериел, Марама Ваируа, Техейварий Лудивион, Анри Кароан, Никола Валяр, Стиви Чонг Хюе, Лоренцо Тео (71-Стенли Атани), Раки Айтамай (53-Едсон Лемер), Джонатан Тео, Венсан Симон, Самуел Хнанийне (88-Йоан Тихони)