Лудогорец направи равенство 1:1 с Пирин Гоце Делчев в контрола, която се игра в Смолян. Витанов изведе тима от Югозападна България напред в резултата след точно изпълнена дузпа в 38-ата минута. Жуниор Кишада изравни в 48-ата минута.

Шампионите имаха превес в началото двубоя. В 15-ата минута Моци не успя да уцели вратата от два-три метра, след подаване на Мантула. Последва нова опасност, но Пиргов изби от голлинията, след удар на Иван Стоянов. В 38-та минута при една от малкото възможности Пирин Гоце Делчев стигна до гол. След добра контраатака Фиданин влезе в наказателното поле,  шутира, но преди това бе фаулиран и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана за 1:0 от Любо Витанов.

На почивката треньорът на Лудогорец Ивайло Петев смени целия титулярен състав и пусна нови единадесет през втората част. В 48-ата минута след многоходова атака Витиня изведе Кишада зад защитата на Пирин, който леко копна топката зад вратаря за 1:1. Веднага след края на мача Лудогорец излезе в почивка. Тимът ще продължи подготовка с втория лагер, който стартира на 26 юни в Австрия./БЛИЦ

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 1:1
0:1 Витанов (38-дузпа), 1:1 Кишада (48)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Теро Мантула, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров, Иван Стоянов, Ешпиньо, Безяк (Чворович, Шоко, Барт, Витиня, Костадинов, Марселиньо, Милесавлевич, Кишада, М.Иванов, Бургзорг, Марем)

Пирин Гоце Делчев: 83.Абдиков, 4.Дреновички, 3.Пиргов, 5.Гуцев, 6.Фиданин, 14.Витанов, 18.Лапантов, 21.Панайотов, 9.Хазуров, 77.Близнаков, 8.Лазаров
Резерви: 88.Юсев, 33.Янев, 30.Николай Николов, 22.Киров, 23.Илиан Марчев, 16.Щерев, 11.Шишков, 28.Петров, 20.Коцев, 15.Карапетров