ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Испания размаза Таити с 10:0 в мач от група В на Купата на конфедерациите. С 4 гола се отличи Фернандо Торес, хеттрик записа Давид Вия, с дубъл завърши Давид Силва, а по едно попадение заби Хуан Мата.

Световният шампион имаше тотално надмощие над изключително слабия съперник и записаха рекорден успех в историята на турнира. В първия кръг испанците победиха Уругвай с 2:1, а Нигерия разгроми Таити с 6:1.

Селекционерът Дел Боске направи цели десет промени в състава си в сравнение с първия мач, пускайки предимно резерви, но и това не спаси тима на Таити. Наказателната акция на Ла фурия започна още в 5-ата минута. Фернандо Торес нахлу в наказателното поле и с левия крак от около 6 метра прониза близкия ъгъл на безпомощния вратар Микаел Рош - 1:0! След гола обаче испанците подгодиха много несериозно и позволиха на скромния съперник да се отърси от шока. Все пак в 31-ата минута логичното се случи и европейците поведоха с 2:0. Давид Силва получи топката вдясно от пеналта и хладнокръвно порази вратата. Секунди по-късно Торес вкара втория си гол в мача. Ел Ниньо овладя перфектен пас на Хави Мартинес, финтира вратаря на Таити и прати топката в празната врата за 3:0. В 39-ата минута Давид Вия получи пас от Силва и отблизо направи 4:0.

Футболистите на Висенте дел Боске доиграха спокойно, почти на ходом първото полувреме. След почивката играта на "котка и мишка" продължи. В 49-ата минута Начо Монреал центрира от лявото крило в пеналта, а там Вия изпревари лошо построената защита на таитяните и опъна мрежата за 5:0. После резервата Хесус Навас проби отдясно и изведе отлично сложилия капитанската лента Торес и звездата на Челси без проблеми засече за 6:0, оформяйки своя хеттрик. В 64-ата минута Вия бе изведен сам срещу вратаря Рош, стражът се намеси неубедително и нападателят на Барселона се оказа сам пред зейналата врата и без проблеми вкара за 7:0. Това бе трето попадение за стрелеца в срещата. Голеадата продължи.

Буквално при следващата испанска атака резултатът стана катастрофален. Хуан Мата също се записа сред голмайсторите след нова безумна грешка на противниковата отбрана - 8:0. В 77-ата минута Айтамай игра с ръка в собственото си наказателното поле и съдията Джамел Хаймуди от Алжир побърза да посочи "бялата точка". Торес обаче пропусна дузпата, нацелвайки напречната греда. Още при ответната атака обаче Фернандо се реваншира и с огромно самочувствие проби сам, финтира стража Рош и направи резултата 9:0. Това беше гол №36 за него с националната фланелка в 103 мача. Крайното 10:0 фиксира Давид Силва с далечен шут в 89-ата минута.

ИСПАНИЯ - ТАИТИ 10:0
1:0 Фернандо Торес (5), 2:0 Давид Силва (31), 3:0 Фернандо Торес (33), 4:0 Давид Вия (39), 5:0 Давид Вия (49), 6:0 Фернандо Торес (58), 7:0 Давид Вия (64), 8:0 Хуан Мата (66), 9:0 Фернандо Торес (78), 10:0 Давид Силва (89)