Отборът на Черноморец (Бургас) започна с победа контролните мачове от своята лятна подготовка. "Акулите" победиха "Раковски“ с 1:0 на стадиона в Ракитово. Момчетата на старши треньора Димитър Димитров логично бяха по-класният отбор и държаха инициативата през по-голямата част от мача. Единственото попадение отбеляза Крум Стоянов в 38-ата минута. Бързакът беше хубаво изведен и с много премерен удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на противниковия страж. Пропуски пък направиха Милчо Ангелов, Ванчо Траянов и Андрей Атанасов.

Треньорското ръководство на бургазлии пусна два различни състава в двете полувремена. Дори и тийм мениджърът на "акулите" Радостин Кишишев записа около 15 игрови минути в края на мача, заменяйки принудително контузил се футболист на Черноморец. Следващата проверка за бургазлии е на 22 юни (събота) отново срещу тима на "Раковски".