ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

„Ботев“ (Пловдив) започна с победа контролните си срещи в Австрия. „Канарчетата“ се наложиха с 2:1 над Ружомберок. Точни за тима на Станимир Стоилов бяха Ромарио Кортзорг и Вандер Виейра.

Българският тим наложи натиск още от началото и стигна до ранен гол. В 5-ата минута Тодор Неделев проби отдясно и подаде на Ромарио, който без проблем вкара на празна врата.

В 19-ата минута Костадин Дяков удари гредата при опит за центриране. Две минути по-късно „Ботев“ удвои преднината си. След центриране на Неделев от корнер Бобан Гранчаров с глава прати топката в напречната греда, а Вандер се разписа при добавката.

До края на първата част с пропуски се отличиха Ромарио, Станислав Костов и Борис Галчев. След почивката положения за „канарчетата“ пропиляха Луис Педро и Божидар Васев. Две минути преди края Ружомберок върна едно попадение, когато след центриране от фаул Павамба изкочи зад защитата и прати топката във вратата на Росен Андонов. В последната минута резервният вратар на „Ботев“ спаси удар на Ловах.

В събота на „Ботев“ (Пловдив) предстои контролна среща с руския Кубан, където играе капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов.

Съставът на „Ботев“: Адам Стаховяк (70-Росен Андонов), Костадин Дяков (58-Йордан Христов), Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров (58-Радослав Терзиев), Артур Енрике, Борис Галчев (58-Николай Павлов), Мариян Огнянов (58-Божидар Васев), Тодор Неделев (46-Томаш Иршак), Ромарио Кортзорг (69-Серкан Юсеин), Вандер Виейра (46-Луис Педро), Станислав Костов (80-Християн Казаков).