Австралия се класира за световното първенство по футбол в Бразилия догодина, след като победи с 1:0 Ирак в последния си мач на квалификациите в зона “Азия”. По този начин “кенгурата” финишираха на второ място в крайното класиране, което е достатъчно за спечелване на бразилски визи. Както е известно, тимът на Япония придоби първи право на участие на Мондиала.

Гола в Сидни отбеляза нападателят на японския Нагоя Грампус – Джошуа Кенеди. В 83-ата минута той засече с глава центриране на Марк Брешано и прати “кенгурата” за четвърти път на Мондиал и трети пореден.

По-късно днес е последният мач в групата Йордания - Оман. При победа на домакините те ще се класират на трето място, което ще им позволи да участват в баража за класиране в зона "Азия". Той праща победителя на директни битки с петия в зона Северна и Централна Америка. На гостите от Оман обаче им е достатъчно и равенство, за да завършат трети.