ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Световният шампион Испания стартира с победа с 2:1 над Уругвай за Купата на Конфедерациите в група "Б". Другият двубой от групата е днес от 22:00 часа между Таити и Нигерия. Головете за успеха на испанците реализираха Педро (20) и Роберто Солдадо (32), Луис Суарес реализира почетното попадение за Уругвай (88). Възпитаниците на Висенте дел Боске изиграха силен мач, особено през първото полувреме. Испанците обичайно задържаха много топката, разменяха постоянни подавания, след което организираха кинжални атаки в наказателното поле.

Първата голова възможност в мача дойде в 10-ата минута, когато Сеск Фабрегас се освободи пред наказателното поле и със силен удар нацели гредата. В 16-ата минута Андрес Иниеста изстреля нов снаряд към вратата на Фернандо Муслера, който този път се справи. В 20-ата минута Педро Родригес отправи силен далечен удар, топката се отби от крака на Диего Лугано и влезе във вратата за 1:0. След това Шави можеше да отбележи, но стреля покрай гредата. През първото полувреме Уругвай почти не създаде голови опасности чрез Кавани и Луис Суарес. В 32-ата минута Фабрегас намери с извеждащ пас Солдадо, който остана очи в очи с вратаря и покачи на 2:0. Последва опасен удар на включилия се в наказателното поле бранител на Барселона Жерар Пике, но Муслера отрази в последния момент.

През втората част Испания продължи да диктува играта, Педро и Фабрегас пропуснаха нови положения. Едва в последните петнайсетина минути Уругвай изнесе играта в по-предни позиции. Първо Диего Форлан отправи опасен удар от далеч, но не затрудни Касияс. Минута по-късно Кристиан Родригес се освободи добре, но прати топката покрай вратата. В 88-ата минута след чудесно изпълнен фаул Луис Суарес намали на 1:2./БЛИЦ

Испания - Уругвай 2:1
1:0 Педро (20), 2:0 Роберто Солдадо (32), 2:1 Луис Суарес (88)