ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Домакинът Бразилия разби азиатския шампион Япония с 3:0 в първата среща от Група А на турнира за Купата на конфедерациите. Головете за успеха на "кариоките" реализираха Неймар (3), Паулиньо (48) и Жо (90+3). Другите два тима от тази група са Мексико и Италия, които ще премерят сили в неделя на „Маракана” в Рио де Жанейро.

„Селесао” стартира вихрено на препълнения стадион „Насионал” в бразилската столица Бразилия и още в 3-ата минута поведе в резултата. Марсело центрира от дълбочина, Фред свали топката с гърди, а новото попълнение на Барселона Неймар със страхотен удар отбеляза зрелищен гол за 1:0. „Сините самураи” се опитаха да отвърнат на удара, установявайки териториален превес, но отправиха само няколко безопасни удара от далечна дистанция. Темпото на игра спадна, а „кариоките” можеха да се оттеглят на почивка и с още по-сериозен аванс, но след удар на Хълк топката облиза страничната греда, а след това вратарят Кавашима отрази и опасен изстрел на Фред.

Само три минути след почивката Бразилия стигна до втори гол, след като Паулиньо беше оставен непокрит в наказателното поле на японците и със силен удар преодоля Кавашима за 2:0. До края срещата продължи да се развива в бавно темпо, като "кариоките" контролираха случващото се на терена, докато японците така и не създадоха нищо опасно пред вратата на Жулио Сезар. В 69-ата минута Неймар получи контузия и пет минути по-късно беше заменен от Лукас. В третата минута от добавеното време на мача Оскар направил силен пробив и даде извеждащ пас зад отбраната на Япония към Жоао Силва - Жо, който сам срещу Кавашима оформи крайното 3:0.

След победата си Бразилия оглави Група А с актив от 3 точки. Япония засега е на последната четвърта позиция без точков актив. На 19 юни (сряда) Бразилия излиза срещу Мексико, а Япония ще се изправи срещу Италия.

1:0 Неймар (3), 2:0 Паулиньо (48), 3:0 Жо (90+3)

Бразилия, “Насионал”
Съдия: Педро Проенса (Португалия)
Жълт картон: Хасебе (Япония)

Бразилия: 12.Жилио Сезар, 2.Дани Алвеш, 3.Тиаго Силва, 4.Давид Луис, 6.Марсело, 17.Луис Густаво, 18.Паулиньо, 11.Оскар, 9.Фред (81 - 21.Жо), 19.Хълк (75 - 8.Ернанес), 10.Неймар (74 - 7.Лукас)
Селекционер: Луис Фелипе Сколари (Бразилия)

Япония: 1.Кавашима, 15.Коно, 6.Учида, 22.Йошида, 5.Нагамото, 7.Ендо (78 - 13.Хосогай), 17.Хасебе, 9.Оказаки, 4.Хонда (88 - 19.Инуи), 8.Кийотаке (51 - 18.Маеда), 10.Кагава
Селекционер: Алберто Дзакерони (Италия)