Колумбия се укпери в челото на квалификационната група за Мондиал 2014 в Зона Южна Америка след победа с 2:0 над Перу. Перуанците пък имат трудна битка за класиране в първите пет места в класирането.

Радамел Фалкао даде аванс на домакините още в 11-ата минута. Новият нападател на Монако беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хуан Сунига.

Точно преди почивката Колумбия удвои преднината си, когато Теофило Гутиерес засече центриране на Пабло Армеро. Гостите завършиха мача с човек по-малко. 20 минути преди края Карлос Самбрано получи втори жълт картон.

Колумбия е на второ място в класирането с 23 точки, две по-малко от лидера Аржентина. Перу е шести с 14 точки. Първите четири отбора в Южна Америка се класират директно за Мондиал 2014, докато петият в подреждането играе бараж с представител от Азия.