Швеция победи Фарьорските острови с 2:0 в мач от Група “С” на квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Европа. Двубоят в Стокхолм беше свирен от българския съдия Николай Йорданов.

Шведите имаха пълно надмощие в мача, но успяха да вкарат само два гола чрез Златан Ибрахимович. “Тре крунур” завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Андреас Гранквист в 79-ата минута.

Ибрахимович даде аванс на домакините в 35-ата минута. Нападателят на ПСЖ пое топката в центъра и подаде на Микаел Лустиг на дясното крило. Лустиг центрира, а Ибрахимович засече топката на задната греда за 40-ия си гол за Швеция.

В 81-ата минута Златан Ибрахимович спечели дузпа за тима си, след като беше съборен в наказателното поле от Йонас Наес. Нападателят беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

С този успех Швеция събра 11 точки в класирането на Група “С” и завърза борбата за второто място, тъй като със същия актив са Австрия и Ейре. Лидер с 16 точки е Германия.