ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Армения отговори на изненадваща домакинска загуба от Малта в петък и разби Дания с 4:0 като гост в мач от нашата Група “В” от квалификациите за Мондиал 2014. Успехът на арменците е добре дошъл за българския национален отбор в борбата за второто място в класирането.

Гостите попариха “червения динамит” още в 25-ата секунда, когато Юра Мовсисян овладя топката, освободи се от Симон Кяер, за да стреля точно във вратата покрай Стефан Андерсен.

18 минути по-късно Армения удвои аванса си. Араз Озбилиз се разписа с удар от воле и смълча феновете на “Паркенстадион” в Копенхаген. Домакините имаха своите шансове за гол през първото полувреме, но Денис Ромедал и Андреас Корнелиус стреляха неточно.

Малко след почивката Симон Кяер направи първия точен удар за Дания към вратата на Армения, но с глава би право във вратаря Роман Березовски.

В 59-ата минута Юра Мовсисян вкара втория си гол в мача, след като беше изведен зад защитата от Озбилиз. Само минута преди това Симон Кристоферсен можеше да отбележи гол за Дания.

Осем минути преди края Хенрик Мхитарян завърши точно добра контраатака на гостите. Той на два пъти размина Симон Поулсен и един път Симон Кяер преди да прати топката в близкия ъгъл на вратата на Андерсен.

Загубата намали значително шансовете на Дания в борбата за второто място в класирането с България и Чехия. С успеха Армения задмина “червения динамит” и вече заема четвърто място с 6 точки. На 6 септември Дания гостува на Малта, а Армения гостува на Чехия. В същия ден Италия е домакин на България.

Дания – Армения 0:4
0:1 Юра Мовсисян (1), 0:2 Араз Озбилиз (19), 0:3 Юра Мовсисян (59), 0:4 Хенрик Мхитарян (82)

Дания: Стефан Ансерсен, Ники Зимлинг (28-Никлас Педерсен, 53-Симон Кристоферсен), Симон Кяер, Андреас Биеланд (45+1-Жорес Окоре), Симон Поулсен, Ларс Якобсен, Уилям Квист, Кристиан Ериксен, Михаел Крон-Дели, Денис Ромедал, Андреас Корнелиус

Армения: Роман Березовски, Вараздат Хароян, Роберт Арзуманян, Карлен Мкратчян, Артур Едигарян (86-Маркос Пинейро), Геворг Газарян, Камо Ховханисян, Юра Мовсисян (84-Артур Саркисов), Валери Алексанян, Хеврик Мхитарян, Араз Озбилиз (90+1-Саргис Адамян)