Словения се отлепи от дъното на Група “Е”, след като победи Исландия с 4:2 като гост. С този успех словенците се доближиха на 4 точки от местата, даващи възможност за класиране на Мондиал 2014.

Андраж Кирм даде аванс на гостите в 11-ата минута, но островитяните обърнаха резултата в своя полза. Биркир Бярнасон изравни в 22-ата, а четири минути по-късно Алфред Финбогасон беше точен от дузпа. Валтер Бирса също беше точен от дузпа в 31-ата минута за 2:2.

Бощян Цезар отново даде аванс на Словения след час игра, а пет минути преди края Андраж Кирм подпечата победата на тима си с втория си гол в мача.

Исландия е на трето място в Група “Е” с девет точки, на една зад втория Албания и на две зад лидера Швейцария. “Часовникарите” обаче имат мач по-малко и в събота играят с последния Кипър. Словения на пето място с 6 точки.

ГРУПА "Е"
Исландия – Словения 2:4
0:1 Кирм (11), 1:1 Бярнасон (22), 2:1 Финбогасон (26-дузпа), 2:2 Бирса (31-дузпа), 2:3 Цезар (61), 2:4 Кирм (85)