Португалия победи Русия с 1:0 в директен сблъсък за първото място в Група “F” от квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Европа.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Елдер Пощига още в 9-ата минута, когато на далечната греда засече центриране на Мигел Велосо отляво от фаул.

След това Фабио Капело направи две смени още преди почивката. Той пусна в игра Глушаков и Козлов на мястото на Файзулин и Анюков, като само втората може да се нарече принудителна.

През второто полувреме Игор Акинфеев спаси няколко опасни удара на Кристиано Роналдо, а гол на Владимир Бистров беше отменен заради засада.

Победата изкачи Португалия на първото място в групата с 14 точки. Русия има две точки по-малко, но и два мача по-малко. Третият Израел, също като “сборная”, е с 12 точки.