Молдова и Полша поделиха точките след 1:1 в световна квалификация помежду им от Група „H” на зона Европа. Равенството на практика отдалечава „Дружина полска” от мечтите за класиране на Мондиал 2014 в Бразилия.

Срещата започна страхотно за гостите, след като още в 7-ата минута Роберт Левандовски изведе прекрасно своя съотборник и в Борусия (Дортмунд) Якуб Блашчиковски, който преодоля вратаря Намаско за 0:1. Последва отпускане в редиците на поляците, които бяха наказани в 37-ата минута, когато Бордиан даде извеждащ пас към Еуген Сидоренко, изравнил за 1:1. След почивката нови попадения не паднаха и логично се стигна до подялба на точките.

След равенството Молдова остава на пето място в групата с 5 точки, докато Полша е на трета позиция с 9 пункта и на 3 от втория Англия.