Латвия загуби у дома с разгромното 0:5 от Босна и Херцеговина в световната квалификация от Група “G” на зона Европа.

Още в 11-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Александърс Фертовс получи директен червен картон. Въпреки това Латвия успя да запази нулевото равенство до края на първата част.

След почивката обаче босненците се развихриха и заслужено прибраха трите точки след попадения на Сенад Лулич (48), Ведад Ибишевич (53), Харис Медуджанин (63), Миралем Пянич (80) и Един Джеко (82). Асистенциите за тези попадения пък бяха дело на Муйджа, Лулич, Джеко, Вишча и Пянич.

С този успех Босна и Херцеговина събра 16 точки и се утвърди на първото място в групата с 6 пункта аванс пред Гърция, но и мач повече. Латвия пък е на четвърто място с 5 пункта и няма никакви шансове да се пребори за едно от първите две места в групата.

ГРУПА "G"
Латвия - Босна и Херцеговина 0:5
0:1 Сенад Лулич (48), 0:2 Ведад Ибишевич (53), 0:3 Харис Медуджанин (63), 0:4 Миралем Пянич (80), 0:5 Един Джеко (82)