Патрис Бержерон вкара във второто продължение и донесе на Бостън Бруинс победата с 2:1 над Питсбърг Пингуинс. По този начин „мечките“ поведоха с 3:0 във финалната серия на Източната Конференция.

Вратарят Туука Раск направи впечатляващите 53 спасявания, а Бержерон реализира победния гол 15:19 минути след началото на второто продължение. Бостън се нуждае само от победа, за да се класира на финала на Купа Стенли. Това може да стане още в петък, когато е четвъртият мач от серията.

Давид Крейчи даде аванс на Бостън 1:42 минути след началото на мача, което беше деветото му попадение от началото на плейофите. Крис Къниц изравни за „пингвините“ във втората третина. Вратарят на Питсбърг Томаш Вокун спаси 38 удара.