Чикаго Блекхоукс победи Лос Анджелис Кингс с 4:2 и поведе с 2:0 във финалната серия на Западната Конференция на НХЛ. Това беше пета поредна победа за Блекхоукс в плейофите.

Чикаго вкара 4 гола в първите 29 минути на мача и това принуди треньорът на шампионите Даръл Сътър да смени вратаря Джонатан Куик с Жонатан Берние.

Андрю Шоу откри резултата след 1:56 минути игра, а до края на първата част се разписа и Брент Сийбрук.

Брайън Бикел вкара в осмата минута на втората третина при числено предимство, а минута по-късно Михал Хандзус вкара четвърти гол за домакините.

Джеф Картър върна едно попадение за „кралете“ в края на частта, а в минута преди края на третия период Тайлър Тофоли реализира второ попадение за тима от Лос Анджелис.

Третият мач от серията е във вторник в Лос Анджелис. Кингс няма загуба у дома от началото на плейофите, но пък при гостуванията си записа 1 победа и 7 поражения.