Седемкратният шампион от "Ролан Гарос" Рафаел Надал записа продължава участието си в турнира, след като победи с 4:6, 6:3, 6:3, 6:3 заемащия 35-ото място в световната ранглиста Мартин Клижан (Словакия). Така поставеният под номер 3 в основната схема испанец ще мери сили в следващата фаза с италианеца Фабио Фонини.

Рафа започна колебливо срещата и допусна прoбив в седмия гейм на първата част, с което загуби сета с 4:6. След това обаче световният номер 4 установи контрол в мача и не даде шансове на Клижан.

Представителят на домакините Ришар Гаске също продължава в третия кръг на надпреварата. Поставеният под номер 7 в схемата тенисист се наложи с 6:3, 6:3, 6:0 срещу Михал Пжисиежни (Полша). Така французинът ще срещне в следващата фаза Николай Давиденков.