Маями победи Индиана със 114:96 и поведе с 2-1 победи във финалната серия от Източната конференция на НБА.

Леброн Джеймс завърши с 22 точки, четири борби и три асистенции. Дуейн Уейд, който получи разрешение да играе часове преди мача, след като се очакваше дали ще бъде наказан за неспорстменски фаул от предишната среща, реализира 18 точки, към които добави осем асистенции и четири борби. Крис Бош се отчете с 15 точки и три борби, а петимата титуляри на Маями се записаха с двуцифрен актив.

Хийт вече има 23 победи в последните си 24 гостувания, което им дава добри шансове да вземат още по-солидна преднина в четвъртък през нощта, когато е Мач №4, отново в Индиана.

Рой Хибърт завърши с 20 точки и 17 борби за Индиана, а Дейвид Уест приключи с 21 плюс 10 борби. Пейсърс обаче трябва да потърси промяна, за да търси и изравняване на резултата в серията в четвъртия двубой от нея.