Лукойл Академик победи “Левски” с 86:83 в мач №2 от финалната серия на плейофите в Националната баскетболна лига и изравни резултата на 1-1 успеха. Двубоят се превърна в истинска драма, която бе решена с кош секунда преди края на Божидар Аврамов. “Сините” наваксаха изоставане от 10 точки и дори успяха да поведат в резултата, но в крайна сметка загубиха срещата.
Обратите започнаха още през първата част. Първо шампионите дръпнаха в резултата, но “Левски” записа серия от 10:2 и дръпна напред. Все пак в края на първата четвъртина домакините бяха напред с 24:22.

Лукойл се откъсна напред с 31:25 след само минута игра във втората четвърт, а след 15 минути игра резултата бе 41:32. Домакините запазиха преднината си до почивката, когато резултата бе 48:38, като Лукойл Академик имаше 16 извършени нарушения, а Левски - 18.

Второто полувреме започна отлично за "сините", които поведоха с 52:54 след важна тройка на Димитър Ангелов и кош на Златин Георгиев. Две минути преди края на частта резултатът бе равен - 57:57. Преднината на гостите скочи до 57:63, но Веселин Веселинов заби две тройки, като втората бе от центъра и влетя със сирената - 63:63 след 30 минути.

Четвъртата част започна с 11 поредни точки за Лукойл Академик, с които шампионите поведоха със 74:63. Гостите не се предадоха и настигнаха съперника - 82:80. Брендън Хийт опропасти следващата атака на домакините, преди Чавдар Костов да вкара 1/2 от линията - 82:81 двадесет и една секунди преди сирената. Попович също последва примера му и вкара само веднъж за 83:81, а Ангелов изравни резултата на 83:83 при оставащи 14.6 секунди. Божидар Аврамов атакува но пропусна, като топката все пак остана във владение на Лукойл три секунди преди сирената. Веднага след това домакините се справиха отлично при вкарването на топката в игра и Аврамов вкара за 85:83, като бе фаулиран 0.9 секунди преди края, а след това не трепна от наказателната линия за 86:83.