"Ботев" (Вр) изпадна в „Б” група! Възпитаниците на Тони Здравков стигнаха само до 1:1 срещу Черно море във Варна, което не бе достатъчно, тъй като Локо (София) победи ЦСКА с 2:1. Така столичните “железничари” оцеляха, тъй като имат по-добър баланс от срещите с “Ботев” (Враца).

Божилов изведе Черно море напред в резултата в 10-ата минута, а в 63-ата Илия Илиев изравни от свободен удар.

Черно море излезе с титулярния си състав и започна по-добре мача. Още в 3-ата минута „моряците” можеха да открият резултата, но Живко Атанасов не уцели вратата.

Все пак гол падна в 10-ата минута, когато Георги Божилов отправи много силен далечен удар от 30-35 метра, който изненада Христо Митов. Вратарят успя да пипне кълбото, но не и да го извади от мрежата – 1:0 за Черно море.

До почивката Черно море пропусна няколко чисти положения да стигне до втори гол. В 21-ата минута Жоро Илиев шутира опасно над напречната греда, а минута по-късно Симеон Райков беше изведен сам срещу вратаря по диагонала. Митов обаче скъси ъгъла, плонжира и предотврати второ попадение в своята врата.

4 минути след подновяването на играта “Ботев” можеше да изравни, след като Иван Коконов навлезе в наказателното поле и пусна към Андрей Атанасов, който шутира, но Александър Александров подложи крак пред опразнената врата и резултатът се запази.

Гостите стигнаха до изравнителното попадение в 63-ата минута. Ветеранът Илия Илиев реализира от свободен удар в горния ъгъл за 1:1 и вдигна на крака целия стадион, тъй като и феновете на домакините искаха врачани да останат.

До края на срещата обаче Черно море се бранеше много добре и логично удържа равенството, което се оказа пагубно за “Ботев” (Враца).

Така, след като влезе в елита през 2011 г., “Ботев” се завърна отново в „Б” група.

Всички резултати от "А" група - ТУК!

Черно море - "Ботев" 1:1
1:0 Георги Божилов (11), 1:1 Илия Илиев (63)

14- Андрей Атанасов напредна и стреля, Китанов успява да спаси
22- Симеон Райков излиза по диагонала сам срещу Митов, който обаче плонжира и успя да предотврати опасността
31- Страхотна странична ножица от границата на пеналта на Георги Илиев, топката минава на встрани
44- Божилов стреля с гръб към вратата, топката минава малко над напречната греда

46- Втора смяна в "Ботев" - Якимов е заменен Рангелов
49- Коконов пусна топката в наказателното поле, Атанасов шутира, но Александров подложи крак и спаси сигурен гол
55- Божилов шутира встрани от вратата
63-topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ВРАЦА)!!! Илия Илиев бележи от пряк свободен удар от 23-24 метра!
83- Илия Илиев опитва да прехвърли Китанов в наказателното поле, но вратарят успява да избие
90- Край на мача!

ЧЕРНО МОРЕ
33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 3.Росен Колев, 91.Живко Атанасов, 6.Еденилсон Бергонси, 21.Георги Илиев, 83.Кристиан Идалго, 11.Симеон Райков, 14.Георги Божилов, 19.Брус Инканго
Резерви: 1.Емил Михайлов, 5.Самуел Камазола, 13.Тодор Колев, 24.Слави Сталев, 18.Себастиан Комел, 30.Илиян Капитанов, 10.Мирослав Манолов
Треньор: Георги Иванов

"БОТЕВ" (Вр):
1. Христо Мотив, 13.Николай Маринов (45- 19.Николай Христов), 12.Дарко Савич, 4.Петър Альошев, 2.Алесандро Маркети, 14.Николай Николов, 11.Александър Якимов (46- 15.Румен Рангелов), 7.Илия Илиев, 10.Андрей Атанасов, 17.Иван Коконов, 23.Васил Велев
Резерви: 21.Здравко Чавдаров, 19.Николай Христов, 20.Асен Георгиев, 8.Светослав Валериев, 6.Тихомир Найденов, 15.Румен Рангелов, 22. Руслан Куанг
Треньор: Антони Здравков