"Левски" победи Лукойл Академик с 88:84 (20:26, 26:19, 16:25, 22:18) като гост в първи мач от финалната серия на Националната баскетболна лига. По този начин "сините" поведоха с 1:0 в спора за титлата. Това е първа загуба за "студентите" в Правец на подобна фаза от първенството, откакто петролният гигант пое клуба. В своята зала те имаха 20 поредни успеха във решаващите серии от първенството.

Нищо не предвещаваше такъв развой на мача в началото, когато гостите поведоха с 9:2 след 3 минути игра. Домакините така и не излязоха от летаргията си до първото прекъсване.

Дарил Уоткинс се разигра в началото на втората четвърт и намали до 24:26, а после диригентската палка взе и Брендън Хийт. "Сините" обаче стояха по-добре в тези минути и поведоха с 55:60. При резултат 57:60 Димитриос Харитопулос извърши четвъртото си лично нарушение, а след това треньорът на домакините Сашо Везенков бе санкциониран с техническо нарушение. Изнервените Дарил Уоткинс и Димитър Ангелов се спречкаха, в следствие на което американецът и Марко Маринович бяха санкционирани с технически нарушения две минути преди края. Нервите на гостите излязоха по-здрави и те задържаха крехката си преднина, за да изтръгнат и крайната победа с 88:84. Мач №2 е в събота от 15.30 отново в Правец.

За победителите Марко Маринович вкара 18 точки, 17 добави Неманя Протич, а с 12 завърши Димитър Ангелов. За Лукойл Дарил Уоткинс записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби, а Божидар Аврамов наниза 21 точки (3/3 от тройката). С 14 точки и 8 асистенции завърши Брандън Хийт.