ЦСКА постигна класическа победа с 3:0 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от 29-ия кръг на "А" група. Попаденията за "червените" вкараха Мишел Платини от дузпа в 41-ата минута, защитникът на гостите Атанас Дреновички си отбеляза автогол в 79-ата, а в 87-ата с пета се разписа Спас Делев. Това е 19-а победа за ЦСКА от началото на първенството, след която грандът събра 63 точки и твърдо завършва на 3-ото място, след като по същото време преследвачът "Ботев" (Пловдив) загуби с 0:2 от Лудогорец.

Мачът с Пирин (Гоце Делчев) мина под пълната диктовка на избраниците на Милен Радуканов. "Червените" заслужено победиха, но по трибуните гледката отново беше доста тъжна и почти нямаше фенове, които да се радват при попаденията във вратата на неврокопчани. Двубоят уважиха много малко зрители, а и донякъде ги спря лошото време, като малко преди началото на мача над София се изви буря, придружена с дъжд.

Все пак ЦСКА имаше скромна агитка, но запалянковците решиха да заемат място откъм Колодрума, където запалиха димки и факли. Феновете обаче се бяха обърнали с гръб към терена в знак на протест срещу лошото управление на клуба и почти не гледаха какво се случва долу на терена.

За днешната среща Радуканов беше принуден да прекроява състава, предвид многото отсъстващи играчи, предимно заради контузии. "Червените" започнаха по-активно, като в 10-ата минута Абел Анисе пропусна да открие резултата. В 25-ата изстрел на Сержиньо от над 20 метра премина през ръцете на стража на неврокопчани Абди Абдиков и се отби в напречната греда.

Малко по-късно Венци Василев засече с глава центриране от фаул, но сантиметри не му достигнаха да отбележи гол. Така се стигна до 41-та минута, в която Мишел Платини откри резултата след точно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Атанас Дреновички, който стори това при безобидна ситуация след центриране от корнер.

След почивката домакините продължиха да диктуват темпото, но чак в 79-ата минута успяха да удвоят преднината си. Тогава Атанас Дреновички си отбелязва автогол. След неуспешен опит за изкуствена засада, Лукас Саша се измъкна по дясното крило и се опита да подаде на Абел Анисе. Дреновички обаче пресече паса и в опита си да изчисти топката я добута зад голлинията - 2:0 за ЦСКА.

Малко по-рано включилият се в предни позиции защитник Костадин Стоянов излъга трима противникови футболисти, но шутът му от границата на наказателното поле излезе в аут.

Класическият успех на ЦСКА дойде в 87-ата минута. Ивайло Чочев проби по лявото крило, подаде към Спас Делев, който необезпокояван пред голлинията засече с пета с левия крак и реализира за крайното 3:0.

ЦСКА - ПИРИН (ГД) 3:0

1:0 Мишел Платини (41-дузпа), 2:0 Атанас Дреновички (79-автогол), 3:0 Спас Делев (87)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача
6- Удар на Мишел Платини, топката рикошира и излиза в корнер
14- Първи изстрел в очертанията на вратата на ЦСКА. Панайотов стреля силно, но право в тялото на Черни
25- Сержиньо стреля от около 30 метра, Абдиков с мъка избива
27- Удар на Венци Василев с глава, но отново топката не попада във вратата
40 - ДУЗПА за ЦСКА! Атанас Дреновички удря топката с ръка в наказателното поле на гостите и съдията Цветан Кръстев посочва бялата точка.

68- Лука Саша центрира остро, Абдиков плонжира и спасява
75 - Костадин Стоянов стреля силно от границата на наказателното поле, топката лети над вратата на гостите.
79 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за ЦСКА! Атанас Дреновички си отбелязва автогол. След неуспешен опит за изкуствена засада, Лукас Саша се измъкна по дясното крило и се опита да подаде на Абел Анисе. Дреновички обаче пресече паса и в опита си да изчисти топката я добута зад голлинията.
81 - Гостите печелят първи корнер в мача, след изпълнението му не се случи нищо опасно пред Черни.
87 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за ЦСКА! Ивайло Чочев проби по лявото крило, подаде към Спас Делев, който необезпокояван пред голлинията засече с пета с левия крак и реализира.
90 - Край на мача. ЦСКА победи Пирин (Гоце Делчев) с 3:0.

ЦСКА
: 12.Томас Черни, 5.Костадин Стоянов, 19.Апостол Попов, 21.Венцислав Василев, 8.Лукас Саша, 17.Анисе, 18.Ивайло Чочев, 7.Спас Делев, 10.Сержиньо, 23.Мишел Платини, 70.Игнасио Лорес
Резерви: 85. Божидар Стойчев, 6.Пламен Крачунов,14. Серж Нюаджи, 30. Васил Попов, 45. Григор Долапчиев, 20. Богомил Христов, 48. Божидар Чорбаджийски
Старши треньор: Милен Радуканов

Пирин (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Михаил Лазаров (к), 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов, 21.Васил Панайотов, 77.Марио Близнаков, 28.Георги Петров (70- 20.Драги Коцев)
Резерви: 88.Ангел Юсев, 9.Борислав Хазуров, 18.Румен Лапантов, 16.Свилен Щерев, 20.Драги Коцев, 23.Илиян Марчев, 22.Александър Киров
Треньор: Минчо Минчев