Берое продължи успешното си представяне напоследък, побеждавайки с 2:1 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от предпоследния 29-и кръг на "А" група. Благодарение на успеха старозагорци изпревариха "смърфовете", изкачвайки се на 7-ото място с 42 точки. Локо (Пд) е на 9-ата позиция с 39.

При гостуването на "Лаута" избраниците на Петър Хубчев изоставаха в резултата, след като Христо Златински откри за домакините в 52-ата минута, но в крайна сметка стигнаха до обрата след късни голове. В 86-ата Джери Ситое изравни - 1:1, а за крайното 1:2 се разписа Георги Андонов в 89-ата.

Двубоят, който нямаше особено значение с оглед разположението на двата тима във временното класиране кръг преди края, започна с натиск от страна на старозагорци. Носителят на Купата на България организира няколко хубави атаки в първите минути на срещата. В 9-ата Георги Андонов бе оставен да стреля от удобна позиция, но ударът му бе слаб и Йордан Господинов улови.

Минути след това отново опитният нападател бе в основата на добра възможност за Берое, но не успя да вкара.

Малко по-късно Дончо Атанасов попаде към Джери Ситое, но сантиметри не достигнаха на нападателя да вкара на празна врата.

До края на първото полувреме гол не падна, а след подновяването на играта пловдивчани откриха резултата. След чудесно изпълнен пряк свободен удар, капитанът на „смърфовете“ Христо Златински прати топката зад Иван Караджов за 1:0 в 52-ата минута.

Малко след попадението Педро Еуженио пробва да прхвърли Йордан Господинов, но топката излезе в ъглов удар. След изпълнението на корнера Георги Динков се размина с топката.

В 69-ата минута Ивайло Димитров от състава на домакините фаулира Иван Горанов и се самоконтузи. Бившият играч на "Ботев" (Пловдив), който подсили "смърфовете" в навечерието на днешния мач, беше заменен от Запрян Запрянов след тази ситуация, като останаха съмнения за сериозна травма.

В 86-ата Берое изравни. Амир Саюд изпълни ъглов удар, при който Джери Ситое засече за 1:1.

Само 3 минути след това гостите отново ликуваха, постигайки пълен обрат. Победното попадение падна по идентичен начин като изравнителното. Саюд изпълни корнер, а Георги Андонов с глава наказа Йордан Господинов за крайното 1:2.

ЛОКО (Пд) - БЕРОЕ 1:2
1:0 Христо Златински (52), 1:1 Джери Ситое (86), 1:2 Георги Андонов (89)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
9 - Центриране на Педро Еуженио в наказателното поле на Локо (Пд), Павел Ковачев избива право в краката на Георги Андонов, който стреля от границата на наказателното поле, но встрани от целта.
12 - Мартин Райнов овладява добре и подаде извеждащо за Еуженио през центъра на отбраната на "смърфовете". Португалецът излиза сам срещу вратаря Йордан Господинов и шутира хубаво към горния ляв ъгъл, но топката минава на сантиметри над целта.
16 - Неточен изстрел на Христо Златински към вратата на Берое.
27 - Удар на Дончо Атанасов минава на метър встрани от лявата греда на вратата на Локо (Пд).
31 - Топката бе спукана и се налага да бъде сменена.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

52 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Сф)! Христо Златински бележи. Станислав Маламов беше фаулиран пред наказателното поле на Берое. Христо Златински изпълни перфектно и реализира директно от фаула, изпращайки топката в долния десен ъгъл.
86 - topka.jpg ГОЛ! Берое изравнява - 1:1! Амир Саюд изпълни ъглов удар, при който Джери Ситое показа най-голяма съобразителност и се разписа.
89 -
topka.jpg ГОЛ! Гостите от Стара Загора стигат до пълен обрат - 1:2! Георги Андонов вкарва.
90 - Край на мача. Берое победи Локо (Пд) с 2:1.

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев, 5.Павел Ковачев, 19.Четин Садула, 55.Мартин Кавдански, 71.Ивайло Димитров, 16.Христо Златински, 9.Владислав Мирчев, 77.Диего Фераресо, 4.Рангел Абушев, 89.Станислав Маламов
Резерви: 1.Петър Денчев, 6.Кирил Котев, 11.Запрян Запрянов, 14.Николай Николов, 15.Христо Стамов, 20.Росен Колев, 88.Георги Стефанов
Треньор: Стефан Генов

БЕРОЕ: 73.Иван Караджов, 2.Здравко Илиев, 3.Владимир Зафиров, 15.Георги Динков, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш Да Силва, 19.Мартин Райнов, 77.Педро Еуженио, 7.Георги Андонов, 11.Дончо Атанасов, 70.Джери Ситое
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 23.Пламен Тенев, 18.Атанас Зехиров, 88.Давид Каядо, 71.Амир Саюд, 9.Иван Горанов, 80.Емил Ангелов
Треньор: Петър Хубчев