Черно море си гарантира и на теория оставането в "А" група след победа с 2:0 като гост на Миньор (Перник) в мач от 29-ия кръг. Както е известно, "жълто-черните" преди седмица изпаднаха във втора дивизия и днес играха без особено желание срещу "моряците", които стигнаха до успеха с голове през второто полувреме.

Попаденията бяха бе дело на Еденилсон Бергонси в 55-ата минута и на Брус Иканго в 89-ата. Избраниците на Георги Иванов-Гонзо бяха по-активният тим през целия мач и заслужено победиха, като дори пропуснаха да запишат още по-изразителен успех.

С прибавените 3 точки Черно море събра 34 и е на 10-ото място, докато Миньор остана с 20 точки на 14-ата позиция. От есента в Перник за първи път от 5 години насам няма да гледа на живо футбол от "А" група.

МИНЬОР - ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Еденилсон Бергонси (55), 0:2 Брус Инканго (89)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
24 - jalt.jpg Жълт картон за Виктор Софрониев, който си позволи да плесне по врата съперник.
45 - Край на първото полувреме.

55 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Варна откриват резултата - 0:1! Еденилсон Бергонси стреля силно и топката попадна в левия ъгъл на вратата на Боян Пейков.
89 -
topka.jpg ГОЛ! "Моряците" удвояват преднината си - 0:2! Брус Инканго вкарва, засичайки центрираната от Мирослав Манолов топка.
90 - Край на мача. Черно море победи Миньор в Перник с 2:0.