“Ботев” (Враца) победи Монтана с 3:1 у дома. С попадения на Илия Илиев на два пъти и Алесандро Маркети възпитаниците на Тони Здравков си гарантираха 3-те точки. За гостите от Монтана, които вече изпаднаха от елите се разписа Даниел Младенов.

Победата на “Ботев” (Враца) бе помрачена от неприятен инцидент. В 30-ата минута Личков влезе много лошо в краката на Цветелин Тонев и юношата на “Левски” бе заведен с линейка в болница. По-късно се разбра, че кракът му е счупен на две места.

Въпреки спечелените три точки в днешния двубой оставането на “Ботев” стои под сериозна въпросителна, тъй като Локомотив (София) победи като гост Литекс с 2:1 и кръг преди края врачани имат преднина от две точки пред “железничарите”.

В последния кръг “Ботев” гостува на Черно море, а Локомотив приема ЦСКА. При равен брой точки след края на шампионата тимът на Емил Велев ще запази мястото си в елита, тъй като има по-добри показатели в преките двубои.

Илия Илиев изведе домакините напред в резултата, след като Андрей Атанасов стреля, но бранител на Монтана изби топката, която попадна в краката на Илиев, който не сбърка – 1:0.

Само две минути по-късно Даниел Младенов попари феновете на стадиона. Бившият футболист на “Левски” изравни с изстрел по земя – 1:1.

През втората част домакините натиснаха сериозно и логично стигнаха до победата. В 65-ата минута Маркети взриви трибуните, след като засече с глава центриране на Илия Илиев – 2:1.

В 82-ата минута Илиев оформи крайното 3:1, след като записа за втори път името си сред голмайсторите.

Проследете на живо с БЛИЦ всички срещи от "А" група - ТУК!

"Ботев" - Монтана 3:1

1:0 Илия Илиев (8), 1:1 Даниел Младенов (10), 2:1 Алесандро Маркети (65), 3:1 Илия Илиев (82)

Мачът по минути:

8-topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ВРАЦА)!!! Атанасов залъга двама защитници, стреля, но бранител изби, топката попадна в Илия Илиев, който бележи за 1:0
14- Шут на Влади Златинов от свободен удар минава на около метър над напречната греда
23- Илия Илиев е изведен сам срещу вратаря, но ударът му с левия крак отиде прави в ръцете на Христо Иванов
30- Здравко Чавдаров трябваше да играе като последен в защитата при опасна атака на Монтана, като успя да отнеме топката на границата на наказателното поле
34-smqna.jpg Принудителна смяна в състава на домакините. Тонев е изнесен на носилка, в игра се появява Коконов

47- Андрей Атанасов стреля ниско по диагонала, но не уцели вратата
48- Венци Иванов стреля слабо с глава в ръцете на Чавдаров
61- Якимов излезе сам срещу Христо Иванов, но вратарят на Монтана избива в корнер
65-topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ВРАЦА)!! Алесандро Маркети с глава засече топката във вратата за 2:1!
82- topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ВРАЦА)!! Илия Илиев бележи и гарантира успеха на "Ботев". Опитният халф се оказа на точното място и отблизо реализира за 3:1

"БОТЕВ" (Вр):
21.Здравко Чавдаров, 2.Алесандро Маркети, 12.Дарко Савич, 13.Николай Маринов, 4.Петър Альошев, 19.Николай Христов (58- 14.Николай Николов), 16.Цветелин Тонев (34- 17.Иван Коконов), 23.Васил Велев, 11.Александър Якимов, 7.Илия Илиев, 10.Андрей Атанасов
Резерви: 1.Яначков, 20.Асен Георгиев, 8.Светослав Валериев, 17.Иван Коконов, 6.Тихомир Найденов, 14.Николай Николов, 15.Румен Рангелов
Треньор: Антони Здравков

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 3.Иван Михов (54- 21.Фарес Брахими), 5.Мартин Сечков, 20.Мартин Ковачев, 14.Антон Личков, 8.Димитър Илиев, 16.Владимир Мичев, 11.Даниел Младенов, 22.Антон Костадинов, 19.Венцислав Иванов, 9.Владислав Златинов (69- 18.Славчо Шоколаров)
Резерви: 12. Конов, 18. Славчо Шоколаров, 7.Йордан Тодоров, 26.Станев, 21.Фарес Брахими, 27.Тиаго Мирасема, 13.Гайтанов
Треньор: Георги Станков