Бостън Бруинс вкара два гола в последния период за победата с 2:1 над Ню Йорк Рейнджърс. С този успех „мечките“ поведоха с 3:0 в серията и се доближиха само на победа от участие във финал на Източната Конференция на НХЛ.

Даниел Пейл вкара победното попадение за Бостън 3:31 минути преди края, след като преди това асистира на Джони Бойчък за изравнителния гол в началото на третината.

Ню Йорк Рейнджърс поведе във втората част, след като китков удар на Райън Макдона се отби от Тейлър Пайът и влезе във вратата. Вратарят на нюйоркчани Хенрик Лундквист спаси 32 удара.

Стражът на Бостън Туука Раск направи 23 спасявания. Следващият мач от серията е в четвъртък и отново ще се играе в Ню Йорк. Победителят от серията ще играе на финала на Източната Конференция срещу победителя от двойката между Питсбърг Пингуинс и Отава Сенатърс.