Литекс победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в последен двубой от 28 кръг на "А" група. Точни за успеха на "оранжевите" бяха Емил Грозев и Георги Миланов.

Домакините играха освободено, тъй като съботната загуба на Локомотив (София) от Черноморец им гарантира оставането в „А“ група и за следващия сезон. В Гоце Делчев играчите на Пирин и Литекс бяха затруднени от горещото време.

В 39-ата минута Емил Грозев откри резултата с втория си гол за сезона. Той се разписа с глава, след като на задната греда засече центриране на Армандо Ваюши от фаул.

През второто полувреме гол на Жуниор от гостите беше неправилно отменен заради засада, а в последната минута Георги Миланов подпечата победата на Литекс с точно изпълнение на фаул.

Пирин - Литекс 0:2
0:1 Емил Грозев (39), 0:2 Георги Миланов (90)

Мачът по минути:

19- Първа чиста голова възможност за Литекс, Божиков засича центриране, но топката прелита на сантиметри над сглобката
21- Ванжер излиза на стрелкова позиция, но стражът спасява диагоналния му удар
30- Емил Грозев блокира с шпагат удар на Хазуров
39-topka.jpg ГОООЛ ЗА ЛИТЕКС! Ваюши центрира от корнер, а Емил Грозев насочи топката в мрежата на домакините!
41-smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Литекс, Илия Миланов отстъпва мястото си на Кирил Динчев, заради лека травма

46- smqna.jpg Две смени в състава на домаккините - Коцев заменя Лазаров, а Стоянов - Хазуров
57 - ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЛИТЕКС. Жуниор се разписа след центриране на Ваюши, но попадението не беше зачетено заради засада. Повторенията показаха, че бразилецът не е бил в засада.
71 - Техническо прекъсване на мача, за да може футболистите да се охладят с вода
79 - smqna.jpg  Трета смяна за Пирин. Марио Близнаков отстъпва мястото си на Виктор Шишков

Пирин (Гоце Делчев): 88.Ангел Юсев, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 8.Михаил Лазаров (к) (46-20.Драги Коцев), 10.Веселин Марчев, 9.Борислав Хазуров (46- 30.Иван Стоянов), 18.Румен Лапантов, 21.Васил Панайотов, 77.Марио Близнаков (79-11.Виктор Шишков), 22.Александър Киров
Резерви: 33.Янев, 20.Драги Коцев, 23.Илиян Марчев, 30.Иван Стоянов, 11.Виктор Шишков, 16.Свилен Щерев, 28.Георги Петров
Треньор: Минчо Минчев

ЛИТЕКС: 1. Илко Пиргов (к), 5. Емил Грозев, 18. Илия Миланов (41-2. Кирил Динчев), 3. Антон Недялков, 4. Васил Божиков, 6. Едон Хасани, 7. Ванжер (90+1-Даскалов), 9. Исмаил Иса (68-15.Томи Костадинов), 14. Армандо Ваюши, 17. Георги Миланов, 10. Жуниор
Резерви: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 15. Томи Костадинов, 16. Страхил Попов, 27. Момчил Цветанов, 11.Даскалов, 20. Красимир Станоев
Старши-треньор: Христо Стоичков