Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

“Левски” победи с 1:0 Лудогорец в голямото дерби на България пред многобройните си фенове на стадион “Георги Аспарухов”. Единствения гол в битката за шампионската титла отбеляза Станислав Ангелов в последната минута. Пелето нанесе удар извън наказателното поле и след рикошет в крака на Бургзорг топката излъга вратаря Владо Стоянов.

Така за трети път през сезона “Левски” спечели изключително важна победа в 90-ата минута, която се превърна в златна за “сините”. По същия начин те посякоха ЦСКА, а след това и Миньор, като в предните два случая главен герой бе Жоао Силва. Интересното е, че рикошетът за втори път бе в помощ на "сините", след като и Йовов се разписа по същия начин срещу "армейците".

До края трябва да стане чудо и "Левски" е на няколко крачки от 27-ата си шампионска титла.

Треньорът на “Левски” Николай Митов остави на резервата скамейка Базил де Карвальо и заложи в атака на един чист нападател – Жоао Силва. Логично Ромен Ели, играл безумно слабо на финала за Купата с Берое, бе забит на пейката.

Наставникът на гостите Ивайло Петев пък даде шанс на обичайния си състав. През първите десет минути “сините” стояха по-добре на терена, но нямаше нито едно чисто положение пред вратата на Владо Стоянов. Плътно за най-опасното острие на “Левски” – Гари Родригес, бе залепен Йордан Минев.

След 15-ата минута разградчани изравниха играта и започнаха все по-често да атакуват към вратата, пазена от Пламен Илиев. Иван Стоянов обаче рядко пробиваше по дясното крило, където Нуно Пинто се справи отлично с опазването му.

В тези минути не видяхме кой знае какъв качествен футбол – преобладаваха по-твърдите единоборства и напрежението си каза думата. Само в рамките на 15 минути главният съдия Георги Йорданов показа четири жълти картона.

В 39-ата минута нападателят на Лудогорец Роман Безяк се контузи и това наложи принудителна смяна – на негово място се появи Жуниор Кишада. Безяк един от най-дейните през първото полувреме, като именно пред него се появи чудесен шанс за гол. В 25-ата минута обаче той не успя да преодолее Пламен Илиев.

През второто полувреме и двата отбора живнаха и ситуациите пред двете врати зачестиха. Николай Митов извади от игра Рене Михелич и пусна в игра Илиян Йорданов. С неговото влизане действията на “сините” се преобразиха. Домакините натиснаха своя съперник, който от своя страна се поприбра в половината си и разчиташе на контраатаки. При две от тях Жуниор Кишада направи непростими пропуски, оказали се впоследствие фатални за неговия тим - не само в мача, но и в целия сезон като цяло.

За да се засили още повече “синята” мощ, Митов пусна най-важния си коз – Базил де Карвальо. Бившият нападател на Локомотив (Пд) също се нареди до Кишада, след като не успя отблизо да преодолее Владо Стоянов.

В края отново нервите взеха връх и в 85-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Любомир Гулдан получи втори жълт картон.

В последната минута пък дойде топовният изстрел на Пелето, накарал хилядите по стадиона да изригнат. След голямото дерби “Левски” излезе на първо място в класирането – с една точка аванс пред Лудогорец.

"Левски" - Лудогорец 1:0
1:0 Станислав Ангелов (90+2)

Мачът по минути ТУК.

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 25.Даниел Димов, 55.Йордан Милиев, 28. Нуно Пинто (70-45. Владимир Гаджев), 4.Станислав Ангелов, 77.Стефан Велев, 29.Рене Михелич (57- 22.Илиян Йорданов), 16. Кристовао Рамос, 9.Жоао Силва (66-19.Базил Де Карвальо), 11.Гари Родригес
Резерви: 89.Михаил Иванов, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 45. Владимир Гаджев, 22.Илиян Йорданов, 30.Антонио Вутов, 19.Базил Де Карвальо
Треньор: Николай Митов

ЛУДОГОРЕЦ
: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 80.Жуниор Кайсара, 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (81-14.Мичел Бургзорг), 73.Иван Стоянов, 22.Мирослав Иванов (76- 7. Михаил Александров), 9.Роман Безяк (39- 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 1.Урош Голубович, 4.Теро Мантула, 77.Витиня, 14.Мичел Бургзорг, 11.Жуниор Кишада, 23.Емил Гъргоров, 7. Михаил Александров
Треньор: Ивайло Петев