Черно море победи с 3:0 Локо (Пд) и направи важна крачка към оцеляването си в “А” група. С победата “моряците” дръпнаха с 4 точки пред Ботев (Вр) и два кръга преди края на “А” група могат да дишат по-спокойно.

Освен от успеха феновете във Варна могат да са доволни и от показаното от любимците им, които почти не допуснаха опасности пред собствената си врата. Показателно за това е, че първият удар на пловдивчани падна едва в добавеното време на първата част, при това той премина на около 8 метра в страни от вратата.

Още в 8-ата минута Бергонси откри резултата, след като засече с глава центриране на един от най-дейните на терена Симеон Райков. След попадението варненци продължиха да натискат съперника, а Брус Инканго се отличи с куп пропуски от изгодни положения.

В 40-ата минута може Райков за втори път в мача направи асистенция, а грешникът Инканго прати топката неспасяемо в мрежата за 2:0 за “моряците”.

През втората част картината на терена почти не се промени, отново Инканго опропасти две-три изгодни положения, пропуски направи и Симеон Райков, вратарят на пловдивчани Денчев на няколко пъти се намеси решително.

В добавеното време на второто полувреме капитанът на Черно море Георги Илиев също се разписа. Денчев изби опасен удар на Капитанов, но топката попадна в Илиев, който с лекота я вкара и фиксира крайното 3:0. В ответната атака Христо Златински прати топката в гредата, с което безпомощните напъни на Локо да стигне до гол приключиха.

Мачът по минути

4 - Невероятен пропуск на Брус Инканго. Той бе изведен сам срещу Денчев, опита да подлъже вратаря, че ще стреля силно, стражът обаче не скочи в краката му. В последствие Инканто стреля слабо.
8 - topka.jpg ГООООЛ!!!, Центриране в наказателното поле на Локо (Пд), Бергонси с глава открива резултата
18 - Симеон Райков опитва удар от дистанция, но топката минава над вратата
22- Нов опасен удар на Райков, този път в страни от гредата
32 - Поредна атака на Черно море завършва с неточен удар към вратата. Този път на Инканго
38 - Гол на Черно море е отменен заради засада
40 - topka.jpg ГООООЛ!!!, Райков намира Инканго непокрит в наказателното поле, той стреля, топката се отбива в страничната греда и влиза във вратата
42 - Симеон Райков получава топката пред наказателното поле, намира пространство, стреля мощно, но Денчев избива
45+1 - Първи удар на Локо (Пд) към вратата на Черно море. Негов автор е Владислав Мирчев, но той е твърде, твърде неточен
48 - Илиев комбинира с Инканго, той стреля, Денчев спасява, топката попада в Райков, който шутира, но топката се оплита от външната страна на мрежата
55 - Опасен удар на Валери Георгиев с мъка е спасен от Китанов
65 - Непростим пропуск на Инканго, сам срещу вратаря стреля в аут
80 - Симеон Райков стреля опасно от фаул, Денчев спасява
90+2 - topka.jpg ГОООООЛ!!! Капитанов стреля от далеч, Денчев спасява, но Георги Илиев довкарва избитата топка
90+3 - опасен удар на Златиски от дистанция, топката среща гредата
КРАЙ НА МАЧА

Черно море - Локо (Пд) 3:0
1:0 Бергонси (8)
, 2:0 Инканго (40), 3:0 Георги Илиев (90+2)

Черно море: 33. Георги Китанов, 25. Сашо Александров, 15. Александър Александров, 3. Росен Колев, 91. Живко Атанасов, 14. Георги Божилов (57 - 5. Самуел Камазола), 6. Еденилсон Бергонси, 21. Георги Илиев, 19. Брус Инканго (69 - 10. Мирослав Манолов), 83. Кристиан Идалго (83 - 30. Илиян Капитанов), 11. Симеон Райков
Резерви: 1. Емил Михайлов, 30. Илиян Капитанов, 24. Слави Сталев, 13. Тодор Колев, 18. Себастиан Комел, 5. Самуел Камазола, 10. Мирослав Манолов
Треньор: Георги Иванов

lok.jpgЛоко (Пд): 1. Петър Денчев, 3. Валери Георгиев (90+2 - 20. Росен Колев) , 5. Павел Ковачев, 19. Четин Садула (81 - 14. Николай Николов), 55. Мартин Кавдански, 17. Костадин Марков (79 - 11. Запрянов), 16. Христо Златински, 77. Диего Фераресо, 89. Станислав Маламов, 9. Владислав Мирчев, 4. Рангел Абушев,
Резерви: 30. Минко Жилков, 14. Николай Николов, 11. Запрян Запрянов, 10. Тодор Тимонов, 6. Кирил Котев, 20. Росен Колев, 88. Георги Стефанов
Треньор: Стефан Генов