Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

“Ботев” (Пловдив) разпиля съименниците си от Враца с 5:0 в мач от 28 кръг на “А” група. “Канарчетата” бяха пълен господар на своя стадион, а над всички бе Иван Цветков, който заби 2 гола. По един добавиха Мариян Огнянов, Борис Галчев и Станислав Костов.

Срещата започна кошмарно за тима на Тони Здравков. Още в 12-ата минута Иван Цветков бе изведен сам срещу вратаря Христо Митов, преодоля го, а стражът го събори и получи директен червен картон. Цветков пък застана на точката на дузпата и хладнокръвно откри резултата.

“Канарчетата” продължиха с по-активната игра, а с пропуски се отличиха Огнянов, Тодор Неделев и Луис Педро. Все пак не мина много време и падна втори гол. В 37-ата минута Грънчаров отклони с крак една центрирана топка, а за Иван Цветков не остана друго, освен да я вкара в мрежата за 2:0.

До края на полувремето името си сред голмайсторите записа и Мариян Огнянов. Халфът бе намерен на границата на наказателното поле от вездесъщия Цветков и не остави шансове на Здравко Чавдаров – 3:0.

През втората част темпото на игра спадна, а тимът на Станимир Стоилов като, че ли пощади своите гости. “Канарчетата” рядко правеха атаки, докато гостите си стояха в своята половина с идеята да загубят с по-малко.

В 71-ата минута публиката на стадион “Христо Ботев” отново изригна. Младият Серкан Юсеин изведе Борис Галчев и бившият халф на ЦСКА не сгреши – 4:0.

Няколко минути преди края на срещата влезлият като резерва Станислав Костов също записа името си сред голмайсторите, след като Здравко Чавдаров се размина с една центрирана топка и младият нападател не сгреши – 5:0.

В крайна сметка пловдивчани заслужено се поздравиха с победата и с трите точки.

С победата “Ботев” (Пловдив) се изравни по точки с ЦСКА, но “червените” са на трето място, заради по-добър актив от директните двубои. Двата тима имат по 57 точки. “Ботев” (Враца) пък продължава да се бори за оцеляване в елита. Врачани са на 12-а позиция с 27 точки, с 2 над зоната на изпадащите, но и с мач повече.

"Ботев" (Пловдив) - "Ботев" (Враца) 5:0
1:0 Иван Цветков (16-дузпа), 2:0 Иван Цветков (37), 3:0 Мариян Огнянов (44), 4:0 Борис Галчев (71), 5:0 Станислав Костов (87)

Срещата по минути:
12-4erven.jpg Дузпа за пловдивчани и червен картон за Христо Митов. Цветков излезе сам срещу вратаря, който го фаулира в наказателното поле!
16-
20- Добър удар на Мариян Огнянов, но в страни от вратата
24- Удар от воле на Тодор Неделев, но топката не влиза във вратата
33- Луис Педро е изведен сам срещу вратаря, по диагонал, нападателят стреля силно, но над вратата
37-
topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ)!!! Центриране от корнер, Грънчаров отклонява с крак към Цветков, който безпроблемно бележи - 2:0
44- topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ)!!! Мариян Огнянов прави резултата 3:0, след като бе намерен на точката на дузпата от Иван Цветков!

51- Страхотен удар на Неделев от пряк свободен удар, но Чавдаров се намеси блестящо
71- topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ)!!! Борис Галчев прави 4:0, след като бе изведен от Серкан!
на мястото на Галчев
87- topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ)!!! Станислав Костов също записа името си сред голмайсторите, след като получи топката в наказателното поле и безпроблемно реализира

"БОТЕВ" (Пловдив):1.Адам Стаховяк, 15.Марлон Перейра, 5.Бобан Грънчаров, 83.Сивард Спрокел, 11.Йордан Христов, 26.Артур Енрике, 71.Борис Галчев (73-13.Николай Павлов), 8.Тодор Неделев, 9.Луис Педро (68-20.Серкан Юсеин), 19.Иван Цветков, 7.Мариян Огнянов (46-18.Станислав Костов)
Резерви: 30.Росен Андонов, 55.Ангел Рахов, 20.Серкан Юсеин, 2. Владимир Айтов, 6.Костадин Дяков, 18.Станислав Костов, 13.Николай Павлов
Треньор: Станимир Стоилов

"БОТЕВ" (Вр):
1.Христо Митов, 2.Джорджо Маркети (13-21.Здравко Чавдаров), 3.Жайро, 12.Дарко Савич, 6.Тихомир Найденов, 14.Николай Николов, 23.Васил Велев, 11.Александър Якимов, 15.Румен Рангелов (72-10.Андрей Атанасов), 19.Николай Христов, 6.Цветелин Тонев (72-17.Иван Коконов)
Резерви: 21.Здравко Чавдаров, 5.Бруно Висенте, 20.Асен Георгиев, 4.Петър Альошев, 8.Светослав Валериев, 17.Иван Коконов, 10.Андрей Атанасов
Треньор: Антони Здравков