Чикаго вкара три безответни гола в последната третина и победи Детрот Ред Уингс с 4:1, което позволи на Блекхоукс да поведат с 1:0 в полуфиналната серия на Западната Конференция на НХЛ.

Мариан Хоса даде аванс на домакините в 9-ата минута на първата третина, но две минути по-късно Деймиън Брунер изравни за Детройт.

След нулева втора част, Джони Одуя изведе Блекхоукс напред в резултата след 8:02 минути след началото на третия период. Три минути след това Маркус Крюгер също се разписа, а в последната минута Патрик Шарп беше точен на празна врата.

Вратарят на Ред Уингс Джими Хауърд отрази 38 удара, а колегата му от Блекхоукс Кори Кроуфърд се отличи с 20 спасявания. Следващият мач от серията е в Чикаго в събота.