Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Лидерът на Челси Франк Лампард вчера се превърна в голмайстор номер 1 на тима за всички времена. Легендата на “сините” от Лондон записа гол номер 202 и 203 в своята сметка при успеха с 2:1 над Астън Вила. Така той изпревари досегашния лидер Боби Тамблинг (202).

От къде обаче тръгва приказката на Лампард в Челси. Първият от тези 203 гола на Лампард пада не срещу кого да е, а срещу българския “Левски”.

Франк Лампард подписва с Челси за 11 милиона паунда през юни 2001 г.. Тогава мениджър на тима е Клаудио Раниери, който много харесва халфа на Уест Хям и успява да го привлече.

На 20 септември Челси приема “Левски” в двубой от първи кръг на турнира за Купата на УЕФА (предшественик на Лига Европа). Тече 90 минута на мача, а резултата е 2:0 за лондончани с голове на Ейдур Гудйонсен в 44-ата и 74-та минути. Секудни преди края на срещата Франк Лампард пронизва Георги Петков и се озовава за пръв път в прегръдките на своите нови съотборници.

От тогава до днес историята е ясна – 203 гола и завинаги в историята на Челси.