Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Берое победи Литекс насред Ловеч с 2:1 в мач от 27 кръг на “А” група. Това е девети пореден мач от всички турнири, в който старозагорци не познават вкуса на загубата срещу "оранжевите". Две от попаденията паднаха от дузпи, а победата на гостите дойде благодарение на автогол в последните секунди. Гола за тима на Христо Стоичков вкара Исмаил Иса. За “зелено-белите” се разписа Амир Саюд, а Антон Недялков си отбеляза автогол.

Срещата се игра пред много малко зрители на Градския стадион в Ловеч, а и двамата треньори заложиха на част от резервните си състезатели.

В деня за размисъл играчите на Стоичков и Петър Хубчев като, че ли излязоха на терена размисляйки за вота и не се напрягаха много. Берое опита няколко интересни атаки в началните минути, но до попадение не се стигна. Литекс пък отвърна с удар на Момчил Цветанов, който не бе заплаха за Караджов.

Когато по всичко личеше, че полувремето ще завърши без гол, се стигна до дузпа за гостите. В 41-ата минута Дончо Атанасов бе съборен в наказателното поле на Литекс, а съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Амир Саюд и не сгреши – 0:1! При този резултат реферът даде край на първата част.

Второто полувреме започна както завърши първото – с дузпа. Ванжер открадна лошо върната топка към Караджов, а вратарят на Берое моментално го събори на земята. Главният съдия посочи бялата точка, а Исмаил Иса не прости на Караджов – 1:1.

Постепенно играта съвсем се накъса, а лоша новина споходи Петър Хубчев. Треньорът на Берое пусна в началото на вторите 45 минути Венци Христов, но само 7 минути по-късно играчът получи контузия и бе заменен принудително. Все още не е ясно състоянието му и дали ще се възстанови за финала за Купата на България срещу “Левски”.

Литекс упражни натиск в последния половин час от срещата. Домакините заредиха атака след атака в търсене на победното попадение, докато редките опити за контра на Берое не дадоха резултат.

Десетина минути преди края на срещата играчите на двата отбора си спретнаха леко меле. Давид Каядо удари без топка Илия Миланов, а останалите играчи на двата тима набързо си скочиха и започнаха да се бутат и дърпат. В крайна сметка реферът взе странното решение да покаже жълт картон само на Игор Джоман, който бе много активен в разправиите.

В даденото от рефера продължение Дончо Атанасов центрира остро, а Антон Недялков си вкара автогол и оформи крайното 2:1 за Берое!

С успеха старозагорци излязоха на 7-о място с 39 точки. Литекс е на 5-а позииця с 46.

Литекс – Берое 1:2
0:1 Амир Саюд (42-дузпа), 1:1 Исмаил Иса (47-дузпа), 1:2 Антон Недялков (90-автогол)

Срещата по минути:
2- Берое прави бърза атака, Ситое пада за дузпа, но съдията дава знак играта да продължи
3- Дончо Атанасов стреля с глава, но топката падна върху вратата
7- Момчил Цветанов пое пред наказателното поле и стреля силно с левия крак, но топката мина на метър от целта
12- Цветанов овладя от въздуха, но прати много слабо с десния крак топката в ръцете на Караджов
24- Саюд изведе отдясно Ситое, той шутира много силно, но топката се спря от външната страна на мрежата на Пиргов
31- Иса открадна топката от Джоман, но не успя да преодолее Караджов
41- Дузпа за Берое, след като Дончо Атанасов е фаулиран в наказателното поле
42-topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ!!! Пиргов хвана ъгъла, но не успя да спаси удара на Амир Саюд от бялата точка!

46- Дузпа за Литекс! Ванжер открадна лошо върната топка, Караджов влезе в краката му и го събори!

53- Ваюши намери на дузпата Десподов, но младият нападател изпусна чисто положение
59-smqna.jpg Само 7 минути след появата си на терена Венци Христов се контузи и е заменен от Каядо
60- Ванжер засече центриране от корнер, но топката мина на сантиметри до гредата
78- Иван Горанов намира Дончо Атанасов, който шутира, но над вратата на Литекс
76- Меле на терена! Каядо удари без топка Илия Миланов, останалите играчи наскачаха и започнаха да се блъскат
83- Иса излиза сам срещу вратаря, но Караджов затвори ъгъла и спаси с крак
90-topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ!!! Антон Недялков си отбеляза автогол, след остро центриране по земя на Дончо Атанасов ю
90+4- Край на мача!

ЛИТЕКС: 1. Илко Пиргов (к), 3. Антон Недялков, 4. Васил Божиков, 6. Едон Хасани, 7. Ванжер, 9. Исмаил Иса, 14. Армандо Ваюши, 15. Томи Костадинов (70-10. Жуниор), 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 27. Момчил Цветанов (51- 11. Кирил Десподов)
Резерви: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 5. Емил Грозев, 10. Жуниор, 11. Кирил Десподов, 17. Георги Миланов, 20. Красимир Станоев
Старши-треньор: Христо Стоичков

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 77. Педро Еуженио, 5. Борислав Стойчев (46- 3. Владимир Зафиров), 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 19. Мартин Райнов, 27. Игор Джоман, 9. Иван Горанов, 71. Амир Саюд (52- 10. Венцислав Христов - 59-88. Давид Каядо)), 11. Дончо Атанасов (к), 70. Джери Ситое
Резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 3. Владимир Зафиров, 18. Атанас Зехиров, 88. Давид Каядо, 80. Емил Ангелов, 10. Венцислав Христов
Старши-треньор: Петър Хубчев