Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Локомотив София продължава да си играе с огъня. Четата на Емил Велев днес загуби един от най-важните си мачове до края на сезона – 0:1 от Пирин Гоце Делчев. Двубоят се игра на стадион “Българска армия”, тъй като на стадиона в “Надежда” ще се проведе концертът на “Depeche Mode”. Единственото попадение днес реализира Веселин Марчев в 41-ата минута. След поражението Локомотив София остава на 13-то място с 25 точки. Тази позиция означава изпадане в “Б” група. На 12-та позиция е “Ботев” (Враца) с 27 точки, 11-ти е Черно море с 28 точки, а Пирин Гоце Делчев вече е на десето място с 31.

Локомотив София имаше превес през целия двубой, създаде доста интересни и опасни атаки, но не успя да реализира. В 31-ата минута страничният съдия Веселин Мишев вдигна засада при гол на Александър Дюлгеров. В 41-ата минута при една от първите си по-опасни атаки гостите от Гоце Делчев откриха резултата. Веселин Марчев напредна и с удар от около 12-13 метра преодоля Божидар Митрев. На полувремето Емил Велев извади от игра Даниел Пеев и Димитър Илиев и пусна в игра Бранимир Костадинов и Крум Бибишков. Двете смени оживиха играта на столичани, но отново се заредиха ялови атаки към вратата на Пирин Гоце Делчев. В 51-ата минута Драги Коцев дори имаше шанс да удвои, но след удар топката излезе в аут. По-късно и Веселин Марчев пробва рефлексите на Митрев, но топката в последния момент мина над вратата. В 85-ата минута в поредната контраатака гостуващият тим можеше да стигне до второ попадение. Румен Лапантов бе изведен сам срещу вратаря на Локомотив София, но стреля встрани от вратата.

Двубоят по минути с БЛИЦ
12 – натиск на Локомотив София
16 – Румен Трифонов пробива отляво, подава към Маркиньос, който пропусна за Димитър Илиев. Нападателят стреля, но в аут
31 - ОТМЕНЕН гол на Локомотив София. Маркиньос центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Пирин Гоце Делчев, топката попадна в Александър Дюлгеров, но страничният съдия Веселин Мишев вдигна засада
44 - ГРЕДА за Локомотив София, след удар на Димитър Илиев с глава. Центриране на Маркиньос, след това Бранеков продължи с глава към Илиев, който прати топката в гредата
45 - 2 минути добавено време на първото полувреме