Рилски спортист разгроми шампиона Лукойл Академик с 95:75 като гост. По този начин тимът на Росен Барчовски изравни на 1:1 победи полуфиналната серия в Национална баскетболна лига.

Плеймейкърът на гостите Бранко Миркович направи феноменално първо полувреме, в което завърши с 23 точки и 6 асистенции. Гостите показаха и отлична стрелба от дистанция, като реализираха 9 тройки (общо 16 в мача). Рилски спортист окончателно реши мача след много силни първи шест минути на третата четвърт, в която гостите изградиха аванс от 25 точки за 74:49. До края мачът се доиграваше, а гостите поддържаха преднина от около 20 точки, за да стигнат до успеха с крайното 95:75.

Миркович завърши с 26 точки и 7 асистенции, а Анджело Калояро се отличи с 19 точки и 14 борби, а Станислав Ваклинов допринесе с 12 точки за успеха. За Лукойл най-резултатен със 17 точки беше Брендън Хийт, а Веселин Веселинов завърши с 13 точки.