Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

“Ботев” и Локомотив завършиха наравно 0:0 в дербито на Пловдив от 26-тия кръг. Двубоят се игра пред около 15 хиляди зрители на стадион “Христо Ботев”. След едната точка “канарчетата” остават на четвърто място с 51 точки, на три от третия ЦСКА, Локомотив е на седма позиция с 36 точки, колкото има и осмият Берое. През есента “Ботев” и Локомотив направиха 2:2, не се победиха и в пролетното дерби. През ноември Тодор Неделев вкара два гола, но днес нямаше шанс. Талантливият юноша на “Ботев” опита 7-8 пъти да реализира, но при всички положения вратарят на Локомотив Йордан Господинов се оказваше непреодолима преграда.

През първото полувреме “Ботев” имаше повече положения, но вратарят на Локомотив Йордан Господинов се превърна в герой. Единствено заради неговите намеси “смърфовете” не изоставаха в резултата. В 3-ата минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но Господинов изби. Последва много хубав фалцов удар и на Луис Педро, но вратарят беше на мястото си и боксира топката в корнер. В 19-ата минута пак Господинов спря пътя на топката към вратата си. В първите минути на двубоя много активни за “Ботев” бяха Тодор Неделев и Мариян Огнянов. Домакините атакуваха предимно по дясното крило, където Йордан Христов и Неделев си взаимодействаха чудесно. Двамата създадоха доста работа и главоболия на левия бранител на Локомотив Диего Фераресо. В 29-ата минута съдията Георги Йорданов беше поставен за първи път под сериозно напрежение. Играчите на Локомотив Пловдив поискаха от рефера да покаже втори жълт картон на Веселин Минев за поредния му фаул. Защитникът на “Ботев” вече веднъж беше санкциониран и висеше на косъм заради хазартните си прояви. В 36-ата минута Локомотив създаде първата си опасност. Златински изведе Абушев между централната двойка защитници на “канарчетата”, но Стаховяк излезе и не позволи на нападателя да стреля. В 38-ата минута Мариян Огнянов изведе прекрасно Неделев в наказателното поле, но той би покрай вратата. В последната минута отново талантливият юноша на “жълто-черните” излезе на стрелкова позиция, но не намери целта. През първата част като че ли изолиран остана Иван Цветков и левият флангови играч за “Ботев” Луис Педро.

Второто полувреме отново започна с натиск на “Ботев” в първите десетина минути. Иван Цветков стреля опасно в аут още в първите секунди. След това феновете задимиха целия стадион с димки и факли и принудиха съдията временно да прекрати срещата. В 63-ата минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но за кой ли път Йордан Господинов спаси. Станимир Стоилов реагира с офанзивна смяна, извади Луис Педро и пусна не до край възстановения Вандер Виейра. Малко след смяната обаче Локомотив създаде положение, което Четин Садула проигра. Нападателят стреля в наказателното поле, но Адам Стаховяк улови. В 72-ата минута опитите на Неделев да преодолее Господинов продължиха, но вратарят и в този момент излезе победител. Три минути преди края младокът за пореден път се изправи срещу вратата на Локомотив и отново в удобна позиция, но прати топката над вратата. В последните минути играчите на “Ботев” опитаха масиран, но хаотичен натиск, но не стигнаха до краен успех.

Двубоят по минути ТУК

"БОТЕВ" - ЛОКОМОТИВ (ПД) 0:0
"БОТЕВ" (Пловдив)
: 1.Адам Стаховяк, 14.Веселин Минев, 83.Сивард Спрокел, 5.Бобан Грънчаров, 11.Йордан Христов, 16.Томаш Иршак, 7.Мариян Огнянов, 71.Борис Галчев, 9.Луис Педро (66 - Вандер Виейра), 8.Тодор Неделев, 19.Иван Цветков
Резерви: 30.Росен Андонов, 15.Марлон Перейра, 10.Вандер Виейра, 6.Костадин Дяков, 26.Артур Енрике, 13.Николай Павлов, 18.Станислав Костов
Старши треньор: Станимир СТОИЛОВ

Локомотив Пловдив:
12.Йордан Господинов, 17.Костадин Марков, 6.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 77.Диего Фераресо, 16.Христо Златниски (к), 23.Даниел Георгиев, 4.Рангел Абушев (83 - Запрян Запрянов), 89.Станислав Маламов, 88.Георги Стефанов (89 - Четин Садула), 9.Владислав Мирчев (74 - Тодор Тимонов)
Резерви: 1.Петър Денчев, 5.Павел Ковачев, 10.Тодор Тимонов, 11.Запрян Запрянов, 14.Николов, 15.Христо Стамов, 19.Четин Садула
Старши треньор: Стефан ГЕНОВ

Стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Веселин Минев, Луис Педро (Ботев); Христо Златински, Мартин Кавдански, Кирил Котев, Даниел Георгиев, Йордан Господинов, Георги Стефанов, Рангел Абушев (Локомотив)

Баланс в "А" група: 92 мача, 35 победи за Локомотив (Пд), 26 равенства, 31 победи за “Ботев” (Пд), г.р. 119:108 за Локомотив (Пд)

През есента: Локомотив (Пд) – “Ботев” (Пд) 2:2