Сан Хосе Шаркс надви у дома Ванкувър Канъкс с 4:3 след продължения и го елиминира след 4-0 победи в плейофната серия помежду им от Западната конференция в НХЛ.

„Акулите” повеждаха на два пъти през първата третина с голове на Брент Бърнс и Джо Павелски, а между тези попадения за гостите от Канада се разписа Мейсън Реймънд.

Ванкувър обърна напълно нещата в своя полза през последната трета част след попадения на Алекс Бъроус при числен превес на леда и Алекс Едлер за 2:3, но малко по-малко от 5 минути преди финалната сирена Джо Павелски изравни и вкара двубоя в продължения.

Победният гол за Сан Хосе в допълнителния период пък реализира Патрик Марло, оформил крайното 4:3 и класирал „акулите” за следващия кръг.

Отава Сенатърс и Чикаго Блекхоукс също са близо до следващия етап в плейофите на НХЛ, след като водят с по 3-1 победи на противниците си в своите плейофни серии. Ню Йорк Айлендърс пък изравни серията срещу Питсбърг Пингуинс до 2-2 победи.