Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Лудогорец победи очаквано Етър с 5:1 в Сливен в мач от 26-тия кръг на “А” група. След успеха шампионите отново се върнаха на първото място с 63 точки, “Левски” остава втори с 61, ЦСКА е на трета позиция с 54. Етър е на предпоследното 15-то място с 16 точки. И днес тази формация на славния през годините Етър беше жалко подобие на отбор. Абсурдът стигна до там, че “виолетовите” бяха без треньор. Както е известно, турчинът Сердар Даят отдавна си събра чукалата и напусна, но днес и помощникът му Григор Петков не присъства на срещата. Наложи се треньорът на вратарите да дава указания на играчите, като му помага един от двамата българи в състава – Дормушали Саидходжа. По два гола за успеха на Лудогорец реализираха Иван Стоянов и Светослав Дяков, един добави Роман Безяк. В последната минута словакът Славомир Цианциала отбеляза почетното попадение за Етър за 1:5.

Етър устиска на натиска на разградчани до 43-ата минута, когато Светослав Дяков откри резултата. Той получи пас от Себастиан Ернандес и на празна врата направи 1:0. Само минута след това капитанът за Лудогорец в днешната среща Дяков покачи на 2:0. Този път Иван Стоянов върна топката от аутлинията и Дяков без проблеми реализира. На полувремето Ивайло Петев пусна в игра Михаил Александров на мястото на Димо Бакалов. Атаките пред вратата на Етър валяха една след друга. Третият гол падна едва в 62-ата минута. С първото си докосване влезлият в игра Емил Гъргоров с пета намери Безяк, който продължи за Иван Стоянов и той направи 3:0. В 70-ата минута Безяк покачи на 4:0. При първия удар защитникът Рисхолт изби топката от голлинията, но при добавката Безяк не сгреши. В 77-ата минута Иван Стоянов отбеляза втория си гол в мача и Лудогорец поведе с 5:0. Едва в последните секунди Славомир Цианциала беше точен за 1:5 след асистенция отдясно на Саидходжа.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:5
0:1 Светослав Дяков (43), 0:2 Светослав Дяков (45), 0:3 Иван Стоянов (62), 0:4 Роман Безяк (70), 0:5 Иван Стоянов (77), 1:5 Славомир Цианциала (90)

Срещата по минути!
Начало на двубоя
6- Безяк стреля от въздуха, топката е изчистена от голлинията от бранител в лилаво
13- Безяк стреля силно и неточно
17- Поредна атака на Лудогорец - Моци стреля с глава след центриране от фаул, но неточно
26- Иван Сточнов стреля, рикошет i топката като по чудо не влезе във вратата
27- Стоянов се освободи добре и от 7 метра стреля, но Филипович бе на висота
28- Дяков стреля от границата на наказателното поле, но отново Филипович спасява
33- Ернандес стреля опасно, но Филипович се намесва
34- Йордан Минев бе изведен сам срещу стража на Етър, но сърбинът отново се намесва и не позволява на топката да влезе във вратата
37- Иван Стоянов стреля опасно от фаул, но топката минава покрай вратата
42- Бакалов стреля с глава, но отново Филипович лови
43-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Светослав Дяков бележи, след като получи чудесен пас на празна врата от Ернандес
45-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Светослав Дяков отново вкарва топката в мрежата, този път след асистенция на Иван Стоянов

53 - "Виолетовите" пропускат да намалят резултата. Саидходжа пропиля с лекота най-добрата ситуация за домакините до момента. Нападателят стреля неточно от границата на наказателното поле, вместо да подаде към непокрития Карлсон, който се озоваваше на отлична позиция сам срещу Владислав Стоянов.
54 - Две смени в състава на домакините.
54 - smqna.jpg  Мехмед Мехмед отстъпва мястото си на Любомир Любенов, след което реагира бурно на изваждането си от терена, крещейки нещо към скамейката на Етър.
63 - topka.jpg ГОЛ! Лудогорец прави преднината си класическа - 0:3! Иван Стоянов се разписва. С първото си докосване появилият се малко преди това в игра Емил Гъргоров по прекрасен начин с пета подаде към Роман Безяк, който пък продължи за нахлулия в наказателното поле сливналия и той реализира без проблем.
70 - topka.jpg ГОЛ! Роман Безяк също успя да реализира - 0:4! Словенският нападател беше изведен в наказателното поле на домакините, първият му удар беше избит от голлинията от Кай Рисхолт, но топката пак попада в Безяк, който този път не сгреши и вкара.
77 - topka.jpg ГОЛ! Пети гол за шампионите - 0:5! Иван Стоянов бележи второто си попадение в мача. Племенникът на Йордан Лечков беше изведен отлично, преодоля Рисхолт и прати топката в мрежата на Етър.
90 - topka.jpg ГООЛ за Етър, голмайстор Славомир Цианциала, който получи топката от Дормушали Саидходжа