Лос Анджелис Кингс надви у дома Сейнт Луис Блус с 4:3 и изравни резултата на 2-2 победи в плейофната серия помежду им от Западаната конференция на НХЛ. Точни за успеха на „кралете” бяха Джеф Картър и Дърстин Пенър през първата третина, както и Анже Копитар и Джъстин Уилямс в заключителната част. За гостите пък се разписаха Дейвид Бейкс и Ти Джей О’Ший на два пъти.

В друг мач на Запад Детрой Ред Уингс се наложи у дома над Анахайм Дъкс с 3:2 след продължение и също изравни серията на 2-2 победи. „Патоците” повеждаха на два пъти след попадения на Мат Белескей през първата част и Давид Стекел във втората третина, но „червените криле” изравняваха срез Брендън Смит и Павел Дацюк, като и двата се разписаха през втората част. В заключителната третина попадения не паднаха, а успехът за домакините донесе Деймиън Брунер в продължението.

Следващите срещи в тези два сблъсъка от Западната конференция са на 8 май.