Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

ЦСКА победи с минималното 1:0 “Ботев” (Пловдив) на стадион “Българска армия”. Двубоят се игра пред обидно малко зрители, около 2500. Феновете на ЦСКА бойкотираха ръководството, като още през седмицата започнаха с протестни показни действия. Привържениците оставиха полупразен сектор “В”, издигнаха няколко транспаранта, а около 75-ата минута демонстративно напуснаха стадиона. Единственото попадение днес отбеляза Марсиньо в 52-ата минута. След успеха ЦСКА измести именно “канарчетата” на третото място. “Червените” вече имат 51 точки, пловдивчани остават четвърти с 50. И двата отбора изиграха слаб мач, с плахи опити за удари или положения, като това важи повече за “Ботев”. “Жълто-черните” изиграха един от най-слабите си мачове и с нищо не доказаха амбициите си.

Милен Радуканов пусна познатото каре в защита – Бандаловски, Апостол Попов с Венци Василев и Костадин Стоянов. В халфовата линия започнаха Анисе и Лукас Саша, а по крилата Присо и Спас Делев. В атака започна Мартин Камбуров, а зад него действа Марсиньо. Резерви, както се очакваше, останаха Мишел Платини и Игнасио Варела.

Треньорът на “Ботев” Станимир Стоилов направи няколко промени в стартовия състав заради играчи, които имат натрупани жълти картони. В защита играха Марлон Перейра, Бобан Грънчаров заедно със Спрокел, а на мястото на Веселин Минев излезе Артур Енрике. Като вътрешен халф вместо Иршак титуляр започна Йордан Христов заедно с Борис Галчев. По крилата излязоха Тодор Неделев и Луис Педро, а в атака Станислав Костов и Иван Цветков, като резерви остана Мариян Огнянов.

През първото полувреме и двата отбора играха слабо, в редки случаи опитваха атаки, които завършваха с грешки или неточни удари. В 7-ата минута играчите на ЦСКА поискаха дузпа за падане на Анисе в наказателното поле на “Ботев”, но съдията Никола Попов не показа бялата точка и беше прав. В 17-ата минута заради сигнал за засада съдийската бригада отмени гол на “Ботев” (Пловдив). Иван Цветков получи пас зад защитата на ЦСКА, но повторенията така и не показаха ясно положението. През първата част доста активен за ЦСКА беше Присо по дясното крило, но отново не намираше верен път в завършващата фаза. Спас Делев остана изолиран по лявото крило, както и Мартин Камбуров на върха на атаката, който почти не игра с топката. Марсиньо отново игра най-добре от състава на ЦСКА, опитваше по-различните пасове или удари, но често не получаваше помощ от съотборниците си. Именно Марсиньо стреля към вратата на “канарчетата” в 19-ата минута, но след рикошет топката излезе в корнер. В 42-ата минута Апостол Попов посегна без топка с крак към Луис Педро при спряна игра, но получи само устна забележка от съдията. В последните минути ЦСКА създаде и двете си най-добри положения. Първо Присо стреля силно отдясно в наказателното поле, но Стаховяк изби, а след това намери добре Марсиньо, който не успя да засече във вратарското поле. През първата почти никой в “Ботев” не се открои с по-добра игра, освен Иван Цветков и Станислав Костов, който беше деен в атака.

В 52-ата минута Марсиньо откри резултата в полза на ЦСКА. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в тялото на Марлон Перейра, излъга вратаря на “Ботев” и влетя в мрежата. След попадението Милен Радуканов извърши две смени, извади разочаровалия Спас Делев и единия централен защитник Венци Василев и в игра влязоха Сержиньо и Ангел Грънчов. Дори и след като изоставаха в резултата гостите от Пловдив продължиха да играят апатично, не успяваха да организират добре атаките си. Това поведение на “канарчетата” продължи до около 70-ата минута. Едва след 73-ата минута Станимир Стоилов реши да търси промяна, извади Луис Педро и пусна в игра Костадин Дяков. Преди смяната отново заради засада беше отменено попадение на Иван Цветков. В 76-ата минута вратарят на ЦСКА Томас Черни замалко да направи подарък на “Ботев”, след като изпусна топката след центриране от корнер пред себе си, но негов съотборник изчисти. Почти половин час през второто полувреме “червените” се прибраха напълно в своята половина и разчитаха на крехката си преднина от един гол. И гостите обаче така и не съумяха да направят нищо интересно и да се възползват от неубедителната защита на ЦСКА. В 81-ата минута дойде първата по-сериозна грешка на съдийската бригада, която маркира засада на “Ботев” (Пловдив) и спря атака.