Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Литекс се измъчи, но в крайна сметка успя да счупи каръка и да победи у дома Монтана с 2:0. Ловчанлии започнаха много добре мача и създадоха куп положения, но така и не съумяваха да ги реализират. Най-деен в пропуските пред вратата на Монтана се оказа Исмаил Иса, който ту с глава, ту с крак не успяваше да прати топката в мрежата.

За нулевото равенство през първото полувреме голяма заслуга има и вратарят на гостите Веселин Цветковски, който за пореден път показа, че има огромен потенциал.

След ялово първо полувреме “оранжевите” продължиха да търсят гол и след почивката, а играчите на Монтана основно се бранеха и рядко поглеждаха към вратата на съперника. Вместо да градят игра гостите се задоволяваха с това, да пречат на Литекс, като най-често за целта ритаха зверски национала Георги Миланов.

Тази тактика носеше успех до 72-ата минута, когато Георги Пашов направи това, което играчите на Литекс не успяха – прати топката в собствената си мрежа. Бранителят сгреши в опит да пресече центриране на Божиков и направи Цветковски безпомощен.

След гола Монтана се опита да стигне до изравнително попадение. В добавеното време вратарят Цветковски отиде в наказателното поле на Литекс при изпълнение на корнер. Пиргов обаче хвана топката, даде началото на контраатака, която Ванжер увенча с гол.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
Литекс – Монтана 2:0

4 - Опасно центриране в наказателното поле на Литекс, но нападател на Монтана се разминава с топката
6 - Георги Миланов стреля опасно от дистанция, но топката минава над вратата
9 - jalt.jpg Ваюши е повален пред наказателното поле на Монтана, съдията отсъжда фаул и вдига жълт картон на Ковачев
16 - Иса е изведен очи в очи с Цветковски, опитва да пусне топката през краката му, но стражът успява да я отклони и тя излиза в корнер
24 - smqna.jpg Йордан Тодоров е заменен заради контузия, в игра се появява Антон Костадинов
29 - Разбъркване в наказателното поле на Монтана, топката попадна в Иса, който от непосредствена близост не успя да я прати във вратата
35 - Божиков се втурва в атака, стреля от далеч, топката се удря в Иса и излиза в аут
39 - Нов уникален пропуск за Литекс. Цветковски и Ковачев не се разбраха добре, топката попадна в Иса, който от малък ъгъл стреля към опразнената врата, но топката пролази по голлинията без да се озове зад нея
42 - Ванжер стреля от 20 метра, топката се отклонява от крака на защитник на Монтана, но Цветковски внимава и лови
45 - Край на първото полувреме
50 - jalt.jpg Личков фаулира Георги Миланов. Илия Миланов му иска обяснение, двамата получават жълти картони
51 - Цветанов стреля от фаул, топката минава над вратата
65 - Ваюши центрира, Иса стреля с глава, но Цветковски спасява
72 - topka.jpg ГОООООЛ!!! Пашов опита да блокира центриране на Божиков, но прати топката в собствената си врата
79 - Антон Костадинов стреля опасно, топката е в аут
81 - Ванжер опитва изстрел от далеч, получава се рикушет и топката излиза в аут
90+3 - Край на мача

1:0 Пашов (72 - авт.), 2:0 Ванжер (90+3)

lit.jpgЛитекс: 1. Илко Пиргов, 16. Страхил Попов, 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 3. Антон Недялков, 21. Александър Цветков, 17. Георги Миланов, 14. Армандо Ваюши, 27. Момчил Цветанов (69 - 11. Кирил Десподов), 7. Ванжер, 9. Исмаил Иса
Резерви: 30. Евгени Александров, 5. Емил Грозев, 10. Жуниор, 11. Кирил Десподов, 15. Томи Костадинов, 2. Кирил Димчев
Треньор: Христо Стоичков

montana.jpgМонтана: 12. Веселин Цветковски, 3. Иван Михов, 20. Мартин Ковачев, 14. Антон Личков, 17. Георги Пашов, 8. Димитър Илиев, 16. Владимир Мичев, 7. Йордан Тодоров (24 - 22. Антон Костадинов), 19. Венци Иванов, 27. Тиаго Мирасема, 11. Даниел Младенов
Резерви: 1. Мину, 9. Владислав Златинов, 5. Течков, 22. Антон Костадинов, 21. Фарес Брахими, 13. Боян Гайтанов, 18. Славчо Шоколаров
Треньор: Георги Станков