“Ботев” (Вр) удари Етър с 2:1 в опашкарското дерби и засили “болярите” към “Б” група. През първото полувреме на терена имаше само един отбор – този на домакините, докато гостите от Велико Търново рядко минаваха центъра.

В 12-ата минута Илиев центрира остро в наказателното поле на Етър, Кастелана игра с ръка и съдията посочи бялата точка, а Атанасов реализира дузпата. До почивката “Ботев” продължи да е по-активния отбор, но така и не стигна до нов гол.

След подновяването на играта Етър бе коренно променен. “Болярите” атакуваха и търсеха изравняването, а на няколко пъти Жозев и Саидходжа направиха сериозни пропуски. Все пак Етър стигна до гол, след като Шайсте бе изведен срещу вратаря на “Ботев” Митов и елегантно търкулна топката покрай нето.

В 84-ата минута зрителите на стадион “Христо Ботев” изживяха де жавю. Отново центриране в наказателното поле на Етър, пак игра с ръка, този път на Жозеф и съдията пак посочи бялата точка. Капитанът Илия Илиев не сгреши и донесе победата на “Ботев”.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
"Ботев" (Вр) – Етър 2:1
12 - Илиев центрира остро в наказателното поле на Етър, Кастелана играе с ръка, съдията Иван Киров отсъжда дузпа за "Ботев" (Вр)
20 - Цветелин Тонев опита центриране, но топката кацна на напречната греда и излезе в аут
34 - Грешка в защитата на Етър, Атанасов получава топката, стреля опасно, но ударът му среща гредата
35 - Етър стига до гол, но той е отменен заради фаул срещу Руслан Куанг. Бранителят е сериозно контузен и напуска терена принудително, като се налага да го откарат в болница. В игра влиза Найденов
45 - Край на първото полувреме
57 - Саидходжа е изведен сам срещу Митов, стреля покрай него, Христов чисти от голлинията
74 - Кастелан блокира опасен удар на Илия Илиев
83 - Николай Христов центрира, Жозеф игреае с ръка и съдията отсъжда втора дузпа за "Ботев"
90 - край на мача

1:0 Атанасов (13 - д), 1:1 Шайсте (61), 2:1 Илия Илиев (84 - д)

Ботев (Вр): 1. Христо Митов, 22. Руслан Куанг (35 - 6. Найденов), 12. Дарко Савич, 4. Петър Альошев, 13.
Николай Маринов, 23. Васил Велев, 19. Николай Христов, 7. Илия Илиев, 11. Александър Якимов, 16. Цветелин Тонев, 10. Андрей Атанасов
Резерви: 21. Здравко Чавдаров, 20. Асен Георгиев, 6. Найденов, 14. Николов, 8. Светослав Валериев, 17. Иван Коконов, 15. Рангелов
Треньор: Тони Здравков

etar.JPGЕтър: 1. Филипович, 19. Рикама, 5. Кастелана, 6. Махамат, 10. Фей (53 - 11. Любомир Любенов), 14. Мехмет, 9. Сайдходжа, 25. Шайсте, 20. Карлсон, 26. Николаев (48 - 24. Жозеф), 21. Ришолт
Резерви: 33. Бак, 92. Карагарян, 24. Жозеф, 11. Любенов, 13. Протасевич, 4. Хримович
Треньор: Григор Петков