Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Лудогорец победи Черноморец с 3:0 у дома и се завърна на върха в “А” група. Шампионите отново изпревариха “Левски” с 2 точки, като вероятно титлата ще се реши в директния двубой. На “Лудогорец Арена” днес головете вкараха Роман Безяк на два пъти и Иван Стоянов.

Срещата в Разград започна с добра атака на “акулите”, които бяха водени от помощникът на Херо – Петър Колев. Младият Станисалв Дрянов излезе сам срещу вратаря на домакините, но ударът му мина встрани от вратата.

Постепенно Лудогорец овладя инициативата и на свой ред създаде няколко положения пред младия Ник Дашев. Шоко и Михаил Александров обаче не успяха да реализират.

В същото време пък Уатара се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от младия Милчо Ангелов.

Черноморец отвърна с два удара към вратата на домакините, но гол пак не падна. За сметка на това играчите се изнервиха и започнаха да се фаулират все по-често. Съдията Цветан Кръстев пък без колебание вадеше жълти картони, за да успокои страстите.

Първото полувреме приключи без положения, а в началото на втората част картоните продължиха да валят. Тук някъде наставникът на домакините Ивайло Петев извади първия си жокер. Роман Безяк замени Кишада и само след 6 минути, в 59-ата, откри резултата. Нападателят се възползва от отлично извеждащо подаване и с удар по земя реализира – 1:0.

Две минути след попадението Петев пусна и втория си жокер – Иван Стоянов. Племенникът на Йордан Лечков раздвижи играта на Лудогорец и резултата не закъсня. В 68-ата минута той прониза за втори път Ник Дашев, след като получи пас с пета от Безяк – 2:0.

Срещата вече бе решена,а до нейния край падна още едно попадение, което отново бе дело на Безяк. Той се възползва от грешка на Дянков и от воле прати топката в мрежата – 3:0.

До края на мача домакините пропуснаха още няколко положения, но нов гол не падна. Така след класическа победа с 3:0 Лудогорец отново е на върха в “А” група.

Черноморец е на шесто място с 35 точки.

Лудогорец - Черноморец 3:0
1:0 Роман Безяк (59), 2:0 Иван Стоянов (68), 3:0 Роман Безяк (78)

Срещата по минути!
1 - Гостите от Бургас пропускат да поведат рано-рано в резултата. Исуф Уатара изведе Станислав Дрянов сам срещу Владислав Стоянов, но младият играч на Черноморец стреля разочароващо в аут.
4 - Марселиньо подаде към Шоко, който стреля, Ник Дашев успя да отрази.
5 - Изстрел на Михаил Александров преминава на сантиметри от напречната греда.
15- Владислав Стоянов стрлея много силно и технично, но топката преминава на сантиметри от гредата
18- Башлиев стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Владо Стоянов.
34- Кишада стреля към долния десен ъгъл, но топката излиза в аут.
41- Козмин Моци нанесе тежък удар от 25 метра, но Траян Дянков застана на пътя на топката.
45- 3 минути добавено време на първата част

50-jalt.jpg Козмин Моци влезе грубо в краката на Дрянов, но Цветан Кръстев не отсъди нищо и реши да накаже играча на Черноморец с жълт картон
57- Шоко намери Мишо Александров в пеналта, той стреля от движение, ала над вратата
59-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Влезлият преди малко Роман Безяк открива резултата. Нападателят бе изведен в накзателното поле и стреля точно по земя в далечния ъгъл
68-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Иван Стоянов с мощен шут бележи във вратата на гостите от Бургас
84- Дяков стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя далеч покрай лявата греда
86- Малко не достигна на Безяк да чукне топката в мрежата
90- 3 минути добавено време

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 20.Шоко, 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков, 8.Станислав Генчев, 84. Марселиньо (80-10.Себастиан Ернандес), 7.Михаил Александров, 11.Жуниор Кишада (52-9.Роман Безяк), 22.Мирослав Иванов (61-73.Иван Стоянов)
Резерви: 1.Урош Голубович, 4.Теро Мантула, 25. Йордан Минев, 10.Себастиан Ернандес, 19. Димо Бакалов, 73.Иван Стоянов, 9.Роман Безяк
Треньор: Ивайло Петев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 3.Георги Терзиев (56-20.Яни Пехливанов), 2.Траян Дянков, 44.Венелин Филипов, 7.Борислав Балджийски, 18.Орелиен Лола, 21.Александър Башлиев, 19.Станислав Дрянов, 22. Цветомир Цонков, 32.Исуф Уатара (13-14.Милчо Ангелов), 92.Гаел Нлундулу (46-9.Преслав Йорданов)
Резерви: 23. Янко Георгиев, 6.Тодор Паланков, 15.Ванчо Траянов, 9.Преслав Йорданов, 14.Милчо Ангелов, 20.Яни Пехливанов, 30. Лъчезар Балтанов
Треньор: Петър Колев