С 3 гола за три минути Славия направи още по-тежко положението на Миньор (Перник). “Белите”, които гостуваха на стадион “Българска армия” заради наказанието на “жълто-черните”, направиха на пух и прах съперника само за едно полувреме и срещата приключи при резултат 4:2 за тях.

Галин Иванов на два пъти, Мирослав Антонов и Тодор Янчев отбелязаха за Славия и пратиха Миньор към “Б” група. За перничани точен бе Петър Петров, а Дяков си отбеляза автогол в последните секунди на срещата.

Мачът започна с отменен гол на Галин Иванов. Още в третата минута той бе изведен зад защити на символичните домакини и вкара топката в мрежата, но флагът на страничния рефер бе вдигнат. До края на полувремето играта бе бавна и мудна, а пред двете врати имаше точно три ситуации, които не доведоха до нищо сериозно.

Истинският трилър се разигра в началото на втората част. Две минути след подновяването на играта Мирослав Антонов откри резултата, а още в следващата атака Галин Иванов повтори упражнението. Той се възползва от груба грешка на Боян Пейков и се разписа с удар в горния ъгъл.

Не бяха минали и 100 секунди, когато “белите” отново ликуваха. Антонов изведе Галин Иванов на позиция и той се разписа за втори път в рамките на 2 минути.

В 61-ата минута и Тодор Янчев записа името си сред голмайсторите. Бившият капитан на ЦСКА засече с глава центриране на Виктор Генев и прониза Пейков за четвърти път.

В последните минути Миньор най-накрая успя да реализира гол. В 81-ата Петър Петров получи топката на точката на дузпата и с плътен удар отбеляза петия гол в срещата – 1:4.

В следващата атака Нджой падна в наказателното поле, след съприкосновение с Даниел Златков. Реферът обаче не посочи бялата точка, което вбеси футболиста на Миньор. Той отиде и блъсна силно Станислав Ставров, но получи само жълт картон.

В добавеното време Миньор успя да вкара още един попадение, което бе на сметката на играча на Славия Богомил Дяков, който си отбеляза автогол.

Миньор остана с 20 точки на 14-а позиция. Перничани са на 4 от спасителното 12-о място, а в другия кръг гостуват на “Левски”.

Славия пък събра 35 точки и заема седма позиция в “А” група.

Миньор - Славия 2:4

0:1 Мирослав Антонов (47), 0:2 Галин Иванов (48), 0:3 Галин Иванов (50), 0:4 Тодор Янчев (62), 1:4 Петър Петров (81), 2:4 Богомил Дяков (90-автогол)

3- Отменен гол на Славия! Галин Иванов е изведен зад защитата на Миньор и бележи, но е отсъдена засада
7- Александров пробива в наказателното поле и подаде към Павлов, чийто удар обаче бе твърде слаб
16- Галин Иванов проби добре и стреля силно, но топката среща тялото на защитник на Миньор. Белите протестират за игра с ръка
24- Атанасов пробива отляво, центрира към Мацуй, който стреля от воле, но над гредата
37- Галин Иванов стреля точно, но Пейков спасява

48-
topka.jpg ГОЛ ЗА СЛАВИЯ!!! Галин Иванов се възползва от грешка на Боян Пейков и се разписва за 2:0
50-
topka.jpg ГОЛ ЗА СЛАВИЯ!!! Втори гол за Галин Иванов, който бе изведен от Мирослав Антонов
81-topka.jpg ГОЛ ЗА МИНЬОР!!! Петър Петров бележи попадение за Миньор с плътен удар от точката на дузпата

83-jalt.jpg Нджой блъсна съдията, но получи само жълт картон. Футболистът имаше претенции за дузпа
87- Петър Петров шутира фалцово от свободен в горния десен ъгъл, но Георги Петков избива в ъглов удар
90-topka.jpg ГОЛ ЗА МИНЬОР!!! Богомил Дяков опита да изчисти една топка, но тя влетя във собствената му врата!
МИНЬОР:
22.Боян Пейков, 2.Виктор Райчев, 3.Адриан Олегов, 8.Йордан Йорданов(53-78.Якасонго Нджой), 13.Ивайло Стоянов(54-17. Виктор Софрониев), 10.Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 19.Петър Петров, 20.Давид Стоянов, 89.Стефан Станчев, 7.Александър Александров
Резерви: 1.Николай Банков, 23.Стоян Стефанов, 24.Димитър Ялъмов, 78.Якасонго Нджой, 17. Виктор Софрониев, 11. Марио Димитров, 35. Милен Иванов
Треньор: Николай Тодоров

СЛАВИЯ:
1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 6.Даниел Златков, 22.Виктор Генев, 17.Димо Атанасов, 5.Тодор Янчев, 33.Галин Иванов, 7. Дайсуке Мацуй, 35.Антонио Ливраменто(56-77.Здравко Лазаров), 8.Чавдар Янков, 19. Мирослав Антонов
Резерви: 99.Ивайло Иванов, 21.Богомил Дяков, 77.Здравко Лазаров, 9.Тодор Колев, 14.Янко Сандански, 18.Филип Филипов, 11.Радослав Василев
Треньор: Велислав Вуцов