Миньор Перник победи като гост Етър в Сливен с 3:0. Томислав Павлов реализира два гола, един от дузпа, третия добави Салас Окечукво. След успеха Миньор все още има надежди за спасение, след като събра 20 точки. За Етър ситуацията е почти безнадеждна, остава на предпоследно място с 16 точки и почти сигурно изпада. В днешния мач "виолетовите" бяха водени от треньора на юношите Григор Петков, след като турският специалист Сердар Деят напусна България.

Двубоят се игра пред по-малко от 60 души. Миньор имаше пълен превес през целия мач и заслужено стигна до успеха. В 34-ата минута съдията Христо Ристосков даде дузпа за перничани. Дормушали Саидходжа извърши фаул срещу играч на Миньор в наказателното поле. Томислав Павлов застана зад топката и откри резултата. В 40-ата минута вратарят на Етър Ненад Филипович спаси поредния удар към вратата си. През втората част домакините от Етър имаха две-три интересни атаки, най-вече чрез Шаесте и Любенов. В 66-ата минута дойде най-спорното положение в двубоя. Саидходжа се откъсна сам срещу вратата и беше съборен от Адриан Иванов, но съдията Ристосков не даде нито фаул, нито картон на играча на Миньор. В 71-ата минута Нджой нахлу отляво и върна топката към наказателното поле, където Томислав Павлов удвои. В 82-ата минута Салас Окечукво получи пас от Александър Александров и реализира за крайното 3:0.

ЕТЪР - МИНЬОР 0:3
0:1 Томислав Павлов (34-дузпа), 0:2 Томислав Павлов (71), 0:3 Салас Окечукво (82)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
11 - Салас Окечукво преодоля трима защитници на Етър, стига отдясно до самата врата, но се забави с нанасянето на удара.
34 - topka.jpg ГОЛ! Миньор открива резултата - 0:1! Томислав Павлов се разписва от дузпа, отсъдена за нарушение на Дормушали Саидходжа.
45 - Край на първото полувреме.
----------------------------------------------------------------
46 - smqna.jpg Хримович влиза в игра за Етър, юношата на "виолетовите" Николай Николаев е заменен.
53 - Фейсал Шайесте центрира от дясно, но Саидходжа и Карлсон се разминават с топката в наказателното поле на Миньор.
71 - topka.jpg ГОЛ! Втори гол за Миньор - 0:2! Нджой нахлу отляво и върна топката към Томислав Павлов, който отново наказа Етър.