Славия победи Локомотив Пловдив с 2:0 в мач от 24-тия кръг на “А” група. Двата отбора се простиха с амбиции за по-предно класиране и до края на сезона ще маркират присъствие в елита. “Белите” отпаднаха преди няколко дни от турнира за Купата след загуба от Берое и днес поизмиха срама пред феновете си. Виктор Генев откри резултата в 18-ата минута, а крайното 2:0 оформи Галин Иванов в 52-ата. След успеха Славия е на осмо място с 32 точки, Локомотив Пловдив е седми с 35. В 18-ата минута Здравко Лазаров центрира от пряк свободен удар, а Виктор Генев с глава засече за 1:0. В 43-ата минута Електричката повтори упражнението, но този път Даниел Златков не успя да реализира. В 52-ата минута след самостоятелен рейд Галин Иванов удвои след удар в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Йордан Господинов. В 82-ата минута съдиите отмениха гол на Костадин Марков заради засада.

СЛАВИЯ - ЛОКО (Пд) 2:0
1:0 Виктор Генев (18), 2:0 Галин Иванов (52)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
4 - Изстрел на Антонио Ливраменто е спасен от Йордан Господинов.
11 - Галин Иванов догони топката до самата аутлиния и центрира успоредно на голлинията, но в пеналта нямаше кой да засече.
18 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Славия! Защитникът Виктор Генев се разписа с глава след центриране на Здравко Лазаров от фаул.
40 - smqna.jpg Георги Мечечиев е получил контузия и не може да продължи, Четин Садула го заменя.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------------------------------------------------
52 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Славия! Галин Иванов се разписва след самостоятелен пробив, реализирайки в долния десен ъгъл.
82 - Отменен гол! Костадин Марков вкара с глава след центриране в наказателното поле на Славия, но е маркирана засада и попадението не е зачетено.
90 - Край на мача

СЛАВИЯ:
1.Георги Петков, 18.Филип Филипов, 22.Виктор Генев, 6.Даниел Златков, 17.Димо Атанасов, 5.Тодор Янчев, 7.Дайсуке Мацуй, 77.Здравко Лазаров, 33.Галин Иванов, 35.Антонио Ливраменто, 11.Радослав Василев
Резерви: 99.Ивайло Иванов, 21.Богомил Дяков, 14.Янко Сандански, 8.Чавдар Янков, 9.Тодор Колев, 88.Петър Димитров, 19.Мирослав Антонов
Треньор: Велислав Вуцов

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 3.Валери Георгиев, 6.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 17.Костадин Марков, 21.Георги Мечечиев (40-19.Четин Садула), 23.Даниел Георгиев, 77.Диего Фераресо, 88.Георги Стефанов, 10.Тодор Тимонов, 4.Рангел Абушев
Резерви: 1.Петър Денчев, 5.Павел Ковачев, 9.Владислав Мирчев, 11.Запрян Запрянов, 19.Четин Садула, 89.Станислав Маламов, 95.Серафим Михайлов
Треньор: Стефан Генов